Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Play off na hulvátov. Nitra ponížila Poprad na jeho ľade. Zápas ukončila hromadná bitka, nadeľovali sa stovky minút

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v druhom súboji štvrťfinále play off Tipos extraligy na ľade HK Poprad 5:1 a sériu hranú na štyri víťazné zápasy vyrovnali na 1:1.

21.03.2024 20:36
Poprad, Nitra Foto: ,
Momentka zo zápasu Poprad - Nitra.
debata (2)

Séria sa teraz presunie do Nitry, kde sa odohra tretí a štvrtý zápas v nedeľu 24. marca resp. v pondelok 25. marca.

Hostia boli v prvej tretine aktívnejší a zásluhou Gilla viedli od 16. minúty 1:0. „Kamzíci“ vyrovnali v polovici zápasu, keď sa presadil Dmowski. Nitra si však v druhej tretine vytvorila znova jednogólový náskok, Bubela počas presilovej hry prekonal Vaya.

V 54. minúte zvýšil Gajdoš na 3:1 a v závere ešte Okoličány a Lacka upravili výsledok zakočením do prázdnej brány.

Po siréne sa ešte strhla na ľade niekoľkominútová hromadná bitka. Rozhodcovia v nej rozdali až 299 trestných minút, spolu v zápise svieti 338.

HK Poprad – HK Nitra 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

• Góly: 32. Dmowski (Coulter) – 16. Gill, 38. Bubela (Kousa, Čederle), 54. Gajdoš (Jackson, Bubela), 57. Okoličány (Gajdoš), 58. Lacka. Rozhodovali: Baluška, Výleta – Gegáň, Tichý, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Česánek, J. Brejčák obaja TH za bitku, Dmowski, Turan, Coulter všetci 5+DKZ za bitku – Bača, Gajdoš obaja TH za bitku, Stacha, Okoličány, Buček všetci 5+DKZ za bitku, Mezei osobný trest do konca zápasu za bitku, Bajtek 5+DKZ za pád pod nohy, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
  • Poprad: Vay (57. Belányi) – J. Brejčák, Betker, Česánek, Brincko, Svedberg, D. Brejčák, Turan – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Bjalončík – Kukuča, Jendek, Záborský – Mlynarovič, Suchý, Paločko – Šotek
  • Nitra: Kašík – Bača, Stacha, Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Fatul – Lacka, Čederle, Buček – Bajtek, Gill, Okoličány – Newell, Bubela, Jackson – Bačo, Hrnka, Pobežal
Simon Kalousek Čítajte viac Diera v ľade nie je problém, ušetrím však viac ako na Slovensku. Mladý útočník sa doma trápil, v Španielsku je z neho kráľ produktivity

Suverénne Michalovce

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HKM Zvolen 5:1. Po dvoch domácich stretnutiach sa dostali do vedenia 2:0 na zápasy, tretí duel je na programe v nedeľu vo Zvolene.

Domáci mali lepší štart do zápasu, keď v 9. minte Santos strelou bez prípravy využil presilovku. V 16. minúte sa hostia radovali z vyrovnania, ale Šiškov gól neplatil pre vysokú hokejku.

Po góle Zuzina, ktorý v závere prvej tretiny ťažil z vyhraného súboja s Bodákom, však hostia predsa len vyrovnali – 1:1. Napokon to však bolo z ich strany všetko.

V 35. minúte brankár Zvolena Kupsky nezareagoval na strelu Drgoňa a o dve minúty Macejko prvým gólom v sezóne zužitkoval prihrávku Daugavinša spoza bránky – 3:1.

Michalovčania v tretej tretine efenzívne bránili dvojgólový náskok, ktorý zvýšil Santos v 48. minúte. Hostia sa za stavu 4:1 dostali aj k hre bez brankára, no do prázdnej bránky inkasovali piaty gól.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

• Góly: 9. Santos (Newton, Daugavinš), 35. Drgoň (Wilkins, Buc), 37. Macejko (Daugavinš, Santos), 48. Santos (Drgoň, Newton), 60. Valach (Daugavinš) – 20. Zuzin. Rozhodovali: T. Orolin, Jobbágy – Knižka, Pribula, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2994 divákov.
  • Michalovce: Škorvánek – Bodák, Bindulis, Drgoň, Cibák, Michalčin, Macejko – Daugavinš, Newton, Santos – Paločko, Heard, Wilkins – Valach, Suja, Puliš – Kabáč, Buc, Vašaš
  • Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Fortin – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kašlík, Šiška, Hecl – Kolenič, K. Gabor, Csányi