Zvolen je späť na čele extraligy. Slovan vyhral v Trenčíne až po predĺžení

Hokejisti Zvolena zvíťazili v 47. kole Tipos extraligy v derby na svojom ľade nad Banskou Bystricou 6:3 a so ziskom 58 bodov vedú tabuľku o bod pred druhým Slovanom. Belasí zvíťazili na ľade Dukly Trenčín 2:1 po predĺžení, keď o ich triumfe rozhodol Milan Kytnár.

26.12.2022 20:20 , aktualizované: 21:21
SR Dubnica šport hokej TEL 23. kolo Trenčín... Foto: ,
Radosť hokejistov Zvolena.

Hokejisti spod Pustého hradu vyhrali štrnásty duel doma z pätnástich odohraných v tejto sezóne a hráčom z Banskej Bystrice ukončili šesťzápasovú víťaznú šnúru.

Drámu v derby odvrátil Stupka

Zvolen netradične v bránke s Petríkom mal od úvodu prevahu, ktorú zúročil štvrtý útok v podaní Csányiho. A hoci Bystričania ťažili z chyby a vyrovnali Šoltésom, rýchlo odpovedal z prečíslenia Bondra a po prestávke pridal dva góly Jedlička, prvý z medzikružia bez prípravy a druhý z pozície pred odkrytou bránkou.

V tretej tretine znížil po dravom prieniku bystrický kapitán Ďatelinka a na rozdiel gólu privodil drámu zblízka bekhendom Troock. Domáci však rýchlo našli odpoveď a drámu v stredoslovenskom derby odvrátil Stupka a do prázdnej bránky stanovil konečný stav 6:3 Bondra. Záver okorenila kvalitná bitka medzi Sládkom a Bačom.

HKM Zvolen – HC '05 Banská Bystrica 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Góly: 5. Csányi (Kolenič, V. Fekiač), 12. R. Bondra (Langkow, Jedlička), 28. Jedlička (Langkow), 36. Jedlička (Langkow, R. Bondra), 56. Stupka (Huntebrinker), 58. R. Bondra – 10. Šoltés, 42. Ďatelinka (Gašpar, Bíreš), 54. Troock (J. Sukeľ). Rozhodovali: Výleta, J. Konc ml. – Gegáň, M. Orolin, vylúčení na 2 min: 2:3, vyššie tresty: Sládok – Matej Bača, obaja 5 + DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 5023.
Zvolen: Petrík – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Bacík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Stupka – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, V. Fekiač, Csányi
Banská Bystrica: Sedláček – Björkung, Bačik, Pavlin, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Luža, Matej Bača – Urbánek, Tamáši, Šoltés – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Troock, Kontos, D. Jendek – Výhonský, G. Gabor, Jamrich

Zostrih zápasu Zvolen vs. Banská Bystrica.

O triumfe Slovana rozhodol v predĺžení Kytnár

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení- V Dubnici nad Váhom otvoril skóre bývalý obranca Trenčína Carl Ackered.

V druhej tretine vyrovnal Joakim Thelin a o víťazovi napokon druhýkrát za sebou rozhodlo predĺženie. V ňom slovanisti vrátili „vojakom“ prehru 1:2 z domáceho ľadu, keď o ich triumfe rozhodol Milan Kytnár.

Slovan zvíťazil tretíkrát za sebou a na 2. mieste má manko jeden bod na vedúci Zvolen. Trenčania sa na 9. mieste bodovo vyrovnali ôsmemu Popradu.

HK Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 26. Thelin (Flick, Krajčovič) – 15. Ackered (Kytnár, Fominych), 64. Kytnár (T. Matoušek, MacKenzie). Rozhodovali: Kalina, D. Konc st. – Knižka, Valo, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3500 divákov.
Trenčín: LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Hlaváč – Petráš, Čacho, Valach – Thelin, Flick, Krajčovič – Šťastný, Sojčík, Hudec – Stahoň, Jurík, Sloboda – Obdržálek
Slovan Bratislava: Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen, Březák – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Zigo, Haščák – Lukošík, Kytnár, T. Matoušek – Petriska, Minárik, M. Matoušek

Zostrih zápasu Trenčín vs. Slovan.

Košiciam stačilo na obrat len 35 sekúnd

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1. Domáci viedli od 16. minúty gólom Jakuba Suju, ale tesný náskok nezúročili.

Košičania Jens Olsson a Michal Chovan otočili skóre gólmi v 43. a 44. minúte, ktoré delilo 35 sekúnd. Na štvrtý pokus tak prvýkrát v sezóne zdolali Michalovce.

Zverenci Romana Stantiena prehrali prvýkrát po troch víťazstvách a so 49 bodmi sú priebežne na 5. mieste extraligovej tabuľky. Košičania si víťazstvom upevnili priebežnú tretiu priečku, na ktorej majú 52 bodov.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 17. Suja – 43. Olsson (Havrila, Lamper), 44. Chovan. Rozhodovali: Smrek, Žák – Jurčiak, Hercog, vylúčení: 0:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov.
Michalovce: Škorvánek – Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihalik, Štajnoch, Macejko – Paločko, Suja, Zabusovs, Lapšanský, Valentini, Žitný, Bezúch, Buc, Stripai, Chalupa, Galamboš, Vašaš
HC Košice: Janus – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Havrila, Bartoš – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen, Rogoň, Chovan, Bartánus, Parshin, Slovák, Lamper, Jokeľ, Linet, Tybor

Zostrih zápasu Michalovce vs. Košice.

Prešov prehral piatykrát za sebou

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v pondelňajšom zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy na ľade HC MV Transport

Prešov 7:2. Pre Prešovčanov to bola piata prehra za sebou, po ktorej sú naďalej na predposlednom 11. mieste tabuľky. Spišiaci si víťazstvom upevnili priebežnú 6. priečku, na ktorej majú 44 bodov s vyrovnaným skóre 79:79.

Prešov išiel do vedenia v 17. minúte, keď sa 20. gólom v sezóne presadil najlepší strelec súťaže Max Gerlach. Hostia však gólom Anthonyho Nellisa sekundu pred koncom prvej časti vyrovnali a v druhej tretine rozhodli o svojom víťazstve, keď z priebežných 2:2 odskočili Preovčanom na 2:4.

V záverečnej tretine pridali ďalšie tri presné zásahy. Dva góly hostí strelil Matej Giľák, po tri kanadské body si pripísali Nellis a Juraj Majdan.

HC MV Transport Prešov – HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Góly: 17. Gerlach (Campagna, Turan), 27. Nauš (Giles) – 20. Nellis (Majdan, Rapáč), 26. Giľák (Myklucha, Verbeek), 28. Rapáč (Nellis, Beaudry), 37. Beaudry (Majdan, Kerbashian), 52. Salituro (Verbeek, Ališauskas), 54. Kerbashian (Myklucha, Salituro), 55. Giľák (Majdan), Nellis). Rozhodovali: Štefik, Rojík – Hajnik, Vyšný, vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Campagna (Preš.) 5 min. + DKZ za pichnutie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1075 divákov.
Prešov: Rabčan – Doetzel, Giles, Turan, D. Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Rajnoha – Gerlach, Girduckis, Nauš – Campagna, Šimun, Avcin – Džugan, Thomka, Sýkora – Žilka, Klíma, K. Jendroľ
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský, Česánek – Rapáč, Nellis, Majdan – Giľák, Salituro, Verbeek – Kerbashian, Myklucha, Vandas – Novák, Vartovník, Hamráček – Šúty

Zostrih zápasu Prešov vs. Spišská Nová Ves.

Liptákov potiahol hetrikom Saari

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 4:3.

Čistým hetrikom v rozmedzí od 13. do 29. minúty sa na víťazstve domácich podieľal fínsky útočník Micke Saari. Liptáci viedli už 4:1, ale Poprad dvoma gólmi v tretej tretine zdramatizoval duel.

Vyrovnať sa mu však už nepodarilo a tak podľahol tomuto súperovi druhýkrát za sebou rovnakým rozdielom.

Pre Liptovský Mikuláš to bolo prvé víťazstvo po piatich prehrách a zároveň premiérove pod vedením trénerskej dvojice Ernest Bokroš, Martin Hrnčár. Upevnili si ním priebežnú 10. priečku. Poprad má po 28 zápasoch na konte 38 bodov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
Góly: 12. Walega (Kriška), 13. Saari (Kuru, Karsums), 19. Saari (Karsums, Kuru), 29. Saari (Karsums) – 10. Petráš (Meliško, Paukovček), 50. Záborský (Vainio, Kotvan) 54. Svitana (Bubela, Kotvan). Rozhodovali: Crman, Novák – Kacej, Tichý, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1300 divákov.
Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Pavúk, Djakov, Novajovský, Hudec, Bakala – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Michalík, Vahatalo, Uhrík – Šmida, Vankúš, Štrauch – Kalousek
Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, B. Brincko, Jasečko – Razgals, Skokan, Svitana – Záborský, Livingston, Bubela – Paločko, Mlynarovič, Kundrík – Juhola, Paukovček, Petráš – Kukuča

Zostrih zápasu Liptovský Mikuláš vs. Poprad.

Nitra natiahla hrozivú sériu prehier

Hokejisti Nitry podľahli v krajskom derby regionálneho 47. kola Tipos extraligy na domácom ľade Novým Zámkom 2:5. „Corgoni“ natiahli nelichotivú sériu prehier už na trinásť stretnutí. „Býci“ zdolali Nitru v treťom vzájomnom stretnutí v ročníku a ako štvrtý tím sa prehupli cez 50 bodovú hranicu.

Po vyrovnanom prvom dejstve, v ktorom padli až štyri góly, rozhodla prostredná časť. V nej mali Nitrania viacero dobrých príležitostí.

No hostia rozhodli o svojom víťazstve zásluhou dvoch takmer identických tečov Tomáša Mikuša. Dve minúty pred koncom zápasu spečatil na konečných 5:2 gólom do prázdnej bránky Robby Jackson.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Góly: 3. Buncis (Green), 13. Krivošík (Baláž, Tvrdoň) – 7. Barto (Ondrušek), 18. Farley (Jackson, Johnson), 22. T. Mikúš (Ligas, J. Mikúš), 28. T. Mikúš (Roman, J. Mikúš), 58. Jackson (Farley). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Tvrdoň, Junek, vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Bodák (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2716 divákov.
Nitra: O'Connor – Bodák, Švarný, Green, Gajdoš, Vitaloš, Pupák, Fatul – Krivošík, Baláž, Tvrdoň – Elmer, Gill, Duke – Guman, Buncis, Hrnka – Lacka, Čederle, Knies – Drábek
Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Jobek, Roman – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš – Faith, Gennaro, Klempa – Hajnik, Ondrušek, Barto