Žilinská nádej na extraligu zhasla. Liptáci sa zachránili

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš si udržali extraligovú príslušnosť pre sezónu 2022/2023.

24.04.2022 19:37 , aktualizované: 22:00
SR Žilina SHL hokej TEL baráž 5. L. Mikuláš ZAX Foto: ,
Jakub Cíger (Žilina) a Sameli Ventelä (Liptovský Mikuláš) v piatom zápase baráže o účasť v Tipos extralige.

V piatom zápase baráže o najvyššiu súťaž zvíťazili na ľade víťaza Slovenskej hokejovej ligy (SHL) Vlci Žilina 4:0 a v sérii hranej na štyri víťazné stretnutia triumfovali 4:1. Liptákov potiahol za víťazstvom kapitán Martin Kriška, ktorý strelil tri góly.

Vlci Žilina – MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) - stav série: 1:4, Liptovský Mikuláš sa udržal v extralige
Góly: 4. Kriška (Šiksatdarov), 27. Kriška (Ventelä), 39. Kriška (Šiksatdarov), 59. Hovorka (Kriška, Mezovský). Rozhodovali: Baluška, Hronský – M. Orolin, Synek, vylúčení: 3:5 na 2 min., navyše Haluška (L. Mik.) DKZ za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, 2236 divákov. Zmeny: 1. Lietava namiesto Klimčáka (L. Mik.)
Žilina: Škorvánek – Šidlík, Jansons, Sloboda, Petran, Nahálka, Drtina, Pišoja – Mikula, Skladaný, Cíger – Tibenský, M. Halama, Safaralejev – Koyš, Markovič, Macek – Vybiral, Linet, Rehák – Lopušan
Liptovský Mikuláš: Klimčák (1. Lietava) – Ventelä, Cebák, Salija, Kurali, Mezovský, Pavúk – Šikšatdarov, Hovorka, Kriška – Uhrík, Elo, Handlovský – Haluška, Walega, Paločko – Ďuriš, Babka, Michalík – Jurík, Kalousek

Liptáci vstúpili aj do piateho zápasu s brankárom Klimčákom, aby splnili predpísaný počet mladých hráčov, no už v desiatej sekunde ho nahradil Lietava. Hostia sa ujali vedenia v 3. minúte, keď Kriška strelou bez prípravy zužitkoval prihrávku Šiksatdarova – 0:1.

Obrana Liptákov bola v prvej časti veľká prekážka pre Žilinčanov, ktorí sa ťažko presadzovali a čelili viacerým ofenzívnym výpadom hostí.

Žilina, Liptovský Mikuláš Čítajte viac Piaty barážový zápas o extraligu sme sledovali ONLINE

Kriška pridal dôležitý gól na 2:0 v 27. minúte, keď zblízka prekonal Škorváneka. Hostia sa prezentovali obetavou hrou, často blokovali strely a dávali si pozor na chyby v defenzíve. Ich hernú pohodu umocnil v 39. minúte tretím gólom Kriška, keď potrestal zaváhanie hostí – 3:0.

Aj naďalej sa domáci snažili o kontaktný gól, no organizovanú obranu Liptákov nedokázali prekvapiť. Nepodarilo sa im to ani počas hry bez brankára, ku ktorej sa odhodlali v 56. minúte. Počas nej dal Hovorka do prázdnej bránky štvrtý gól hostí, čím uzavrel zápas aj baráž – 0:4.

Viac na túto tému: #MHk 32 Liptovský Mikuláš #Vlci Žilina