Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Smrtiace presilovky. Majster zdolal dvadsiatku

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali vo štvrtok hráčov HK Orange 20 na ich ľade vo štvrtkovom zápase 9. kola Tipsport ligy.

04.10.2018 19:55
SR Hokej TL 6.kolo Bystrica Košice BBX Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Banskej Bystrice.

Úradujúci šampión rozhodol o víťazstve 3:1 v presilovkách, keď všetky tri presné zásahy dosiahol v početnej výhode. Skóre duelu otvoril v 21. min hráč „dvadsiatky“ Jakub Urbánek.

Hosťom sa však podarilo rýchlo vyrovnať, o 7 minút neskôr sa presadil Kanaďan Guillaume Asselin. V závere druhej tretiny sa presadil obranca Benjamin Marshall.

Definitívnu podobu výsledku dal necelé tri minúty pred koncom Andrej Šťastný. Banská Bystrica sa v tabuľke posunula na 3. miesto pred HKM Zvolen, HK Orange naďalej čaká na prvý bodový zisk.

Tipsport liga – 9. kolo

HK Orange 20 – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 21. Urbánek (Köver) – 28. Asselin (B. Marshall, Faille), 40. B. Marshall (Asselin), 58. A. Šťastný (Faille, B. Marshall).
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík – Frimmel, Šefčík, 144 divákov
HK Orange 20: Sklenár – Kupec, Štefanka, Enrik Švec, Golian, Boldižár, Romaňák, Nahálka, B. Brincko – Fafrák, A. Kollár, R. Svitana – Köver, Urbánek, Havrila – Zahradník, Čenka, Džugan – Juščák, Mriglot, L. Lunter
Banská Bystrica: S. Baroš – K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, I. Ďatelinka, B. Marshall, B. Miller, Giľák, Košecký – J. Sýkora, Faille, A. Šťastný – Asselin, T. Surový, Buc – Kabáč, Češík, T. Török – Gabor, Tamáši, R. Varga

Viac na túto tému: #HK Orange 20 #HC 05 Banská Bystrica #Tipsport Liga