Leverkusen zachránil svoju neporaziteľnosť na poslednú chvíľu, Dortmund vybuchol v súboji o Ligu majstrov

Futbalisti Bayeru Leverkusen predĺžili svoju rekordnú šnúru na 46 duelov bez prehry.

27.04.2024 20:54
Jonas Hofmann, Lukáš Hradecký Foto:
Zľava: Jonas Hofmann, Lukáš Hradecký a Amine Adli.

Už istí nemeckí majstri to opäť dokázali v záverečných sekundách, keď v sobotňajšom zápase 31. kola bundesligy so Stuttgartom vyrovnali na konečných 2:2 až v siedmej nadstavenej minúte.

Leverkusen odvrátil prehru v rovnakej minúte aj pred týždňom, keď remizoval v Dortmunde 1:1.

Proti tretiemu Stuttgartu však musel doťahovať dvojgólové manko, keď inkasoval v rozpätí desiatich minút v úvode druhého polčasu.

V 62. minúte však znížil Amine Adli a v nadstavení vyrovnal Robert Andrich. Stuttgart figuruje na treťom mieste päť bodov za Bayernom.

Juan Musso, Dominik Szoboszlai Čítajte viac Leverkusen je nezastaviteľný, o finále EL bude bojovať s vlkmi z Ríma. Liverpool sa rozlúčil so vztýčenou hlavou

Mníchovčania zvíťazili v treťom bundesligovom stretnutí za sebou. V sobotnom zápase zdolali Eintracht Frankfurt 2:1, oba góly strelil útočník Harry Kane.

Angličan kraľuje tabuľke strelcov s 35 presnými zásahmi, druhý Serhou Guirassy ich má o desať menej. Bavori zaostávajú za už istým majstrom Bayerom Leverkusen o 12 bodov.

Priamy súboj o štvrté miesto tabuľky zaručujúce účasť v Lige majstrov dopadol lepšie pre hráčov Lipska. Borussiu Dortmund zdolali vysoko 4:1 a svoj náskok pred tímom Edina Terziča zvýšili na päť bodov.

Hráči Wolfsburgu otočili duel vo Freiburgu, kde zvíťazili 2:1. Domáci, ktorí hrali v oslabení od 64. minúty, v 87. minúte nepremenili pokutový kop. V ďalšom stretnutí triumfovali Brémy nad Augsburgom 3:0.