Šláger kola pre Plzeň, Slavia prišla o pozíciu lídra. V Česku to padalo aj Slovákom

Viktoria Plzeň zdolala v šlágri 28. kola českej futbalovej ligy Slaviu Praha 1:0.

14.04.2024 20:41
Pavel Šulc Robin Hranáč Foto:
O víťazstve Plzne nad Slaviou Praha rozhodol tri minúty pred koncom Pavel Šulc (vľavo so spoluhráčom Robinom Hranáčom).

Zápas rozhodol v 87. minúte Pavel Šulc. Slavia tak po víkende prepustila prvé miesto konkurenčnej Sparte, z druhej priečky zaostáva za lídrom o dva body. Plzeň je tretia s mankom 10 bodov na „zošívaných“.

Slovenský futbalista Juraj Chvátal rozhodol o víťazstve domáceho Olomouca nad Jabloncom 1:0. Dvadsaťsedemročný obranca sa strelecky presadil v 74. minúte. Domáci pritom hrali od 28. minúty bez vylúčeného Jiřího Spacila. Olomouc uspel po sérii troch prehier, hostia prehrali piaty zápas v rade.

V nedeľných stretnutiach skóroval zo slovenských legionárov aj Martin Regáli, ktorý strelil prvý gól Karvinej v zápase na ihrisku Baníka Ostrava (2:2).

Česká liga – 28. kolo:
FC Zlín – FK Pardubice 1:1 (1:0)
Góly: 18. Vukadinovič – 48. Hlavatý (z 11 m)

Sigma Olomouc – FK Jablonec 1:0 (0:0)
Gól: 74. CHVÁTAL, ČK: 28. Spacil (Olomouc)
/J. Chvátal celý zápas a v 74. min dal gól, D. Ventúra od 90. min – D. Hollý celý zápas/

Baník Ostrava – MFK Karviná 2:2 (1:0)
Góly: 19. a 74. Ewerton (druhý z 11 m) – 63. REGÁLI, 80. Ražnatovič
/M. Rusnák celý zápas, F. Blažek celé stretnutie a v 73. min ŽK, T. Rigo dostal v 43. min ŽK a hral do 66. min – D. Holec celý zápas, A. Ivan do 46. min, M. Regáli nastúpil v 46. min a v 63. min dal gól/

Viktoria Plzeň – Slavia Praha 1:0 (0:0)
Gól: 87. Šulc