Frustrovaný Salah, obavy o výsledok a dokonalý záver. Liverpool je opäť lídrom v Anglicku

Futbalisti Liverpoolu splnili úlohu favorita, keď vo štvrtkovom zápase 31. kola anglickej Premier League zdolali posledný tím tabuľky Sheffield United 3:1.

04.04.2024 22:54 , aktualizované: 23:19
FC Liverpool Foto:
Víťazný gól FC Liverpool proti Sheffieldu United strelil argentínsky stredopoliar Alexis Mac Allister (vľavo).

„The Reds“ prehrali v lige naposledy pred dvoma mesiacmi, vrátili sa na prvého miesto tabuľky na ktorom majú dvojbodový náskok pred Arsenalom Londýn. Tretí je obhajca titulu Manchester City s trojbodovým mankom na lídra.

Do stretnutia vstúpil lepšie Liverpool, ktorý poslal v 17. minúte do vedenia Darwin Nunez. Následnú výraznú prevahu však nedokázali domáci pretaviť do zveľadenia náskoku. A pykali.

Posledný tím tabuľky nečakane vyrovnal, keď si v 58. minúte dal vlastný gól Connor Bradley. Po hodine hry sa tréner Liverpoolu Jürgen Klopp rozhodol vystriedať trápiaceho sa Mohameda Salaha, ktorý bol z jeho rozhodnutia očividne frustrovaný.

Na trávnik za neho prišiel Harvey Elliott a po hodine hry nastúpil aj krajný obranca Andy Robertson za Ryana Gravenbercha. Fanúšikovia na Anfield Road pravdepodobne nečakali, že najhorší tím sezóny bude držať s favoritom nerozhodný výsledok počas väčšiny zápasu.

No záver patril domácim. Trinásť minút pred koncom strelil parádnou strelou do pravého horného rohu Alexis Mac Allister a konečnú podobu skóre dal v 90. minúte Cody Gakpo.

Premier League – 31. kolo:
FC Liverpool – Sheffield United 3:1 (1:0)
Góly: 17. Nunez, 76. Mac Allister, 90. Gakpo – 58. Bradley (vlastný)

FC Chelsea – Manchester United 4:3 (2:2)
Góly: 4. Gallagher, 19. a 90. +10 Palmer (oba z 11 m), 90. +11 McTominay (vlastný) – 34. a 67. Garnacho, 39. Fernandes