Hancko rozhodol, osemnásťročný Sauer krásnym únikom poisťoval. Góly Slovákov zabezpečili tri body pre Feyenoord

Vydarený zápas majú za sebou slovenskí reprezentanti Dávid Hancko a Leo Sauer. Obaja futbalisti pomohli Feyenoordu Rotterdam k triumfu nad Utrechtom 4:2 v 27. kole holandskej Eredivisie.

31.03.2024 17:48 , aktualizované: 18:18
Leo Sauer Foto:
Leo Sauer oslavuje svoj gól do siete Utrechtu.

Hancko sa presadil v 71. minúte po individuálnej akcii, kedy sa na hranici šestnástky zbavil protihráča a nekompromisnou strelou poslal domáci Feyenoord do vedenia.

Hancko si tak pripísal druhý ligový gól v aktuálnom ročníku najvyššej holandskej futbalovej súťaže.

Okrem Hancka sa presadil aj čerstvý debutant v slovenskom reprezentačnom drese Leo Sauer.

Stále iba osemnásťročný krídelník využil zaváhanie hosťujúceho obrancu a bežal až k bráne, kde chladnokrvne zakončil a stanovil konečné skóre zápasu na 4:2. Na ihrisku bol krátko, v 80. minúte nahradil Igora Paixaa.

Aj pre Sauera to bol druhý ligový gól, ku ktorým počas prebiehajúcej sezóny stihol pridať aj tri asistencie. Feyenoordu patrí v tabuľke 2. miesto, na lídra PSV Eindhoven stráca sedem bodov.

Bývalé hviezdy, ktoré stále behajú po trávnikoch Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Niektorých si možno pamätáme ako mladíkov,...
Viac na túto tému: #futbal #Feyenoord Rotterdam #Dávid Hancko #Eredivisie #Leo Sauer