Oslabené AC sa z Monzy vracia domov bez bodu. Prehralo aj Lazio, AS Rím sa darilo viac

Futbalisti AC Miláno prehrali v 25. kole talianskej Serie A na pôde Monzy 2:4. Hostia hrali od 53. minúty bez vylúčeného Luku Joviča, no aj s 10 hráčmi dokázali vyrovnať z 0:2 na 2:2.

18.02.2024 23:06
848098266 Foto:
Paredes sa raduje po premenenej penalte.

Napokon však odchádzali z ihriska súpera bez bodov, Monza v závere strhla víťazstvo na svoju stranu gólmi Warrena Bonda a Lorenza Colomba.

Milánsky klub tak nevyužil zaváhanie druhého Juventusu Turín, ktorý v sobotu iba remizoval na ihrisku Hellasu Verona 2:2.

V tabuľke zostal na treťom mieste, na „starú dámu“ stráca dva body, na vedúci Inter už 11. Monza figuruje na 11. priečke.

Hráči Bologne zvíťazili vo štvrtom dueli za sebou, v nedeľnom stretnutí triumfovali na pôde Lazia Rím 2:1. Víťazný gól vsietil v 78. minúte Holanďan Joshua Zirkzee.

V ďalšom zápase remizovalo Udinese s Cagliari 1:1. Slovenský obranca Adam Obert v drese hostí do duelu nezasiahol. AS Rím uspel na pôde Frosinone jednoznačne 3:0.

Serie A – 25. kolo:
AC Monza – AC Miláno 4:2 (2:0)
Góly: 45. Pessina (z 11 m), 45.+6 Mota, 90. Bondo, 90.+5 Colombo – 65. Giroud, 88. Pulisic, ČK: 50. Jovič (AC Miláno)

Lazio Rím – FC Bologna 1:2 (1:1)
Góly: 18. Isaksen – 39. El Azzouzi, 78. Zirkzee

FC Empoli – AC Fiorentina 1:1 (0:1)
Góly: 56. Niang (z 11 m) – 29. Beltran

Udinese Calcio – Cagliari Calcio 1:1 (1:1)
Góly: 14. Zemura – 44. Gaetano