Na demontáži Chelsea sa gólom podieľal aj hviezdny Maďar. Liverpool si zastrieľal hoci nepremenil penaltu

Futbalisti FC Liverpool zdolali na domácom trávniku londýnsku Chelsea 4:1. Domáci tím predviedol totálnu dominanciu, o ktorej svedčí aj pomer striel 28:4.

31.01.2024 23:14 , aktualizované: 23:26
Britain Soccer Premier League Foto:
Liverpool proti Chelsea predviedol totálnu dominanciu.

„The Reds“ majú na čele tabuľky päťbodový náskok pred Manchestrom City, ktorý má však zápas k dobru.

Úradujúci majster zdolal Burnley 3:1 a potvrdil druhé miesto v tabuľke. Nezaváhal ani Tottenham Hotspur, ktorý zdolal Brentford 3:2 a poskočil na štvrtú priečku o skóre pred Aston Villu.

Liverpool viedol od 20. minúty po individuálnej akcii Dioga Jotu. Na 2:0 zvýšil Conor Bradley, ktorý krížnou strelou prekonal Djordjeho Petroviča a dosiahol prvý gól v Premier League.

Domáci mohli v závere prvého polčasu upraviť už na rozdiel troch gólov, ale Darwin Nunez nepremenil penaltu.

José Mourinho Čítajte viac Bez práce dlho nevydržal. Angličania píšu o veľkom návrate, Mourinho má po konci v Ríme namierené do známeho klubu

Po hodine hry sa presadil presnou hlavičkou kapitán maďarskej reprezentácie Dominik Szoboszlai.

O šesť minút neskôr Christopher Nkunku využil závahanie obrany Liverpoolu a znížil na 1:3. Trojgólové vedenie „The Reds“ následne vrátil Luis Diaz.

City mal už po prvom polčase dvojgólový náskok, keď sa počas šiestich minút dvakrát presadil argentínsky útočník Julian Alvarez. Krátko po prestávke Rodri upravil na 3:0.

V závere skorigoval stav obranca hostí Ameen Al-Dakhil. Citizens potvrdili formu, dosiahli štvrté ligové víťazstvo v rade a ôsme za sebou vo všetkých súťažiach.

Za City nastúpil v 71. minúte nórsky kanonier Erling Haaland, ktorý chýbal takmer dva mesiace pre zranenie nohy. Burnley patrí predposledná 19. pozícia v tabuľke.

suslov hellas Čítajte viac Jeden z najväčších slovenských talentov súčasnosti pokračuje v Taliansku, s klubom sa dohodol na predĺžení zmluvy

Spurs uspeli v päťgólovej prestrelke s Brentfordom. Hostia otvorili skóre po štvrťhodine zásluhou Neala Maupaya.

Tottenhamu však vyšiel úvod druhého polčasu a počas šestnástich minút trikrát rozvlnil sieť za brankárom Markom Flekkenom. Postupne sa presadil Destiny Udogie, Brennan Johnson a Richarlison.

Po hodine hry znížil Ivan Toney, ktorý skóroval aj v druhom stretnutí po osemmesačnom treste od Anglickej futbalovej asociácie (FA) za porušenie pravidiel ohľadom stávkovania.