Real zdolal Barcelonu a má španielsky Superpohár, hetrik Viniciusa

Futbalisti Realu Madrid triumfovali v španielskom Superpohári. Vo finále v Rijáde zdolali v nedeľu FC Barcelona hladko 4:1.

14.01.2024 22:08
Real Madrid, Barcelona Foto:
Potýčka medzi hráčmi Realu Madridu a Barcelony.

Hetrikom sa v drese „bieleho baletu“ blysol Vinicius Junior. Real triumfoval v súťaži po 13-krát a za svojím odvekým rivalom zaostáva v tejto historickej tabuľke už iba o jeden primát. Barcelona vyhrala Superpohár vlani.

Vinicius Junior dal už v prvom polčase nedeľného „El Clasica“ tri góly. Brazílsky kanonier otvoril skóre duelu v 7. minúte, keď ho do samostatného nájazdu ideálne vysunul Jude Bellingham.

O tri minúty skórovali Madridčania po podobnej situácii. Tentokrát unikol obrane Kataláncov Rodrygo, no neulakomil sa a tvárou v tvár brankárovi Iňakimu Peňovi ešte prihral pred prázdnu bránku Viniciusovi Juniorovi.

Henrich Ravas Čítajte viac Mal som obavy, či sa prestup do USA zrealizuje. Nad súbojom s Messim nepremýšľam, pripomínajú mi ho kamaráti

V 33. minúte prestrelil preplnenú šestnástku Robert Lewandowski a znížil na 1:2. Na dostrel jediného gólu však bola Barcelona iba šesť minút, keď Vinicius Junior premenil penaltu, ktorú spôsobil práve po faule na neho Ronald Araujo. Výsledok ešte prikrášlil v 64. minúte Rodrygo.