Dudova asistencia takmer stačila na senzáciu, po červenej karte a zahodenej penalte sa tešil Inter

Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 19. kola talianskej Serie A nad Hellasom Verona 2:1 a upevnili si post lídra súťaže.

06.01.2024 23:04
834695195 Foto:
Duda v súboji s Acerbim.

Na čele tabuľky majú päťbodový náskok pred Juventusom Turín, ktorý čakal nedeľňajší súboj na ihrisku Salernitany.

V drese Hellasu zasiahli do hry obaja slovenskí reprezentanti Ondrej Duda a Tomáš Suslov. Prvý menovaný si dokonca pripísal asistenciu na vyrovnávajúci gól Thomasa Henryho v 74. minúte.

V 90.+4 minúte však hostia inkasovali po presnom zásahu striedajúceho Davida Frattesiho, pričom ich „čierny deň“ následne podčiarkli červená karta pre Darka Lazoviča a nepremenená jedenástka v podaní Henryho v desiatej minúte nadstaveného času.

Norbert Gyömbér Čítajte viac Súboj Slovákov v Serii A pre Gyömbéra. Salernitana vybojovala dôležitú výhru

Monza si pripísala do tabuľky tri body po víťazstve 3:2 nad Frosinone. Cagliari získalo dôležitý bod v boji o záchranu na pôde Lecce, kde remizovalo 1:1.

V tabuľke tak o bod preskočilo Veronu, ktorej patrí 18. priečka, prvá v pásme zostupu. Sassuolo vo večernom stretnutí zdolalo Fiorentinu 1:0 a ukončilo vyše mesiac trvajúcu sériu bez výhry.

Serie A – 19. kolo:
Sassuolo Calcio – AC Fiorentina 1:0 (1:0)
Gól: 9. Pinamonti

US Lecce – Cagliari Calcio 1:1 (1:0)
Góly: 31. Gendrey – 68. Oristanio
/A. Obert (Cagliari) bol na lavičke náhradníkov/

Frosinone Calcio – AC Monza 2:3 (0:2)
Góly: 56. Harroui, 75. Soule (z 11 m) – 18. Dany Mota, 45. Carboni, 55. Soule (vlastný)

Inter Miláno – Hellas Verona 2:1 (1:0)
Góly: 13. Martinez, 90.+4 Frattesi – 74. Henry, ČK: 90.+6 Lazovič (Verona)
/O. Duda odohral celý zápas, T. Suslov (obaja Verona) hral do 90.+1 min a dostal ŽK/

Influencerka, ktorú márne uháňajú športové hviezdy Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Krásavica z instagramu Emily Pellegrini...
Viac na túto tému: #Serie A #hellas verona #Inter Miláno #Ondrej Duda #Tomáš Suslov