Pohárové Tyne–Wear derby ovládol Newcastle, Dúbravka prispel k triumfu čistým kontom

Futbalisti Newcastlu United postúpili do 4. kola anglického Pohára FA. V sobotu triumfovali na ihrisku druholigového Sunderlandu 3:0.

06.01.2024 15:53
834714092 Foto:
Derby bolo tvrdé, o čom sa presvedčil aj Joelinton.

Za „straky“ odchytal celý zápas slovenský brankár Martin Dúbravka a pripísal si čisté konto.

Newcastlu potvrdil úlohu favorita a od 35. minúty viedol po vlastnom góle Daniela Ballarda. Víťazstvo a postup potvrdil v druhom polčase dvoma gólmi Alexander Isak.

Švédsky útočník upravil krátko po polčase na 2:0 a v závere premenil aj penaltu. Dúbravka si pripísal počas stretnutia dva zákroky.