Dúbravka jednu penaltu chytil, druhú zavinil. Kríza Newcastlu pokračuje aj po šesťgólovom dueli s Liverpoolom

V novoročnom zápase 20. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil FC Liverpool nad Newcastlom United 4:2 a upevnil si post lídra súťaže.

01.01.2024 23:06 , aktualizované: 23:11
833617348 Foto:
Dúbravka zneškodnil pokutový kop Salaha.

Hosťom nestačil na bodový zisk ani bravúrny výkon slovenského reprezentačného brankára Martina Dúbravku.

V 22. minúte zneškodnil jedenástku Mohamedovi Salahovi a vyznamenal sa aj pri nespočetnom množstve ďalších čistých šancí hráčov „The Reds“.

V druhom polčase ho však prekonali dvakrát Salah a raz Curtis Jones s Codym Gakpom.

Druhý Salahov gól v stretnutí padol z jedenástky po faule Dúbravku na Dioga Jotu, po ktorom videl slovenský brankár žltú kartu.

slovan - dac  4 Čítajte viac Novoročný šláger Premier League medzi Liverpoolom a Newcastle sme sledovali ONLINE

Liverpool sa na tretí pokus dočkal víťazstva na svojom štadióne, predtým remizoval 0:0 s Manchestrom United a 1:1 s Arsenalom Londýn.

V tabuľke je prvý s trojbodovým náskokom pred Aston Villou, päť bodov strácajú Manchester City (o zápas menej) a Arsenal Londýn. Newcastle prehral v lige tretíkrát za sebou a patrí mu deviata priečka.

Premier League – 20. kolo:
FC Liverpool – Newcastle United 4:2 (0:0)
Góly: 49. a 86. Salah (druhý z 11 m), 74. Jones, 78. Gakpo – 54. Isak, 82. Botman