Kríza Neapola trvá, v Ríme prišiel o dvoch hráčov. Slováci v drese Verony sa konečne dočkali výhry

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v sobotnom zápase 17. kola Serie A na ihrisku Frosinone 2:1.

23.12.2023 23:02
832022941 Foto:
Lobotka v obkľúčení hráčov Ríma.

Hostia viedli po góle Kenana Yildiza 1:0, po prestávke vyrovnal Jaime Baez. O triumfe Turínčanov rozhodol v 81. minúte Dušan Vlahovič. Juventus figuruje na druhom mieste tabuľky o štyri body za Interom Miláno, ktorý v sobotu zdolal Lecce 2:0.

Hellas Verona v základe so slovenskými reprezentantmi Ondrejom Dudom a Tomášom Suslovom zdolala doma Cagliari Calcio 2:0. Hostia hrali od 52. minúty bez vylúčeného Antoinea Makoumbou a presilovku využil už po minúte Cyril Ngonge.

V závere pridal poistku Milan Djurič. Verona ukončila pätnásťzápasové čakanie na výhru (0–5–10) vo všetkých súťažiach.

slovan - dac  2 Čítajte viac Zápas AS Rím - Neapol sme sledovali ONLINE

Udinese predĺžilo sériu zápasov bez víťazstva už na šesť. Na ihrisku FC Turín viedlo v 81. minúte po góle Oiera Zarragu, no o sedem minút neskôr vyrovnal na konečných 1:1 Ivan Ilič.

V ďalšom zápase si Bologna doma poradila s Atalantou 1:0 po góle Lewisa Fergusona z 86. minúty, pripísala si tretí triumf po sebe a poskočila na štvrté miesto tabuľky.

AS rím vo večernom zápase zdolal obhajcu titulu z Neapola 2:0, presadili sa Pellegrini a Lukaku. Neapol v zostave so Stanislavom Lobotkom dohrával zápas v deviatich hráčoch, červenú kartu videli Politano a Osimhen.