Remízový šláger okorenil parádny gól Salaha, Dúbravka nezabránil ďalšej prehre Newcastlu

Futbalisti West Hamu United zvíťazili v sobotnom zápase 18. kola anglickej Premier League nad Manchestrom United 2:0.

23.12.2023 19:56 , aktualizované: 20:30
832005348 Foto:
Sklamaný Bruno Fernandes po ďalšej prehre United.

Hostia natiahli sériu bez víťazstva na tri zápasy, „kladivári“ uspeli v treťom zo štyroch uplynulých duelov. O ich triumfe rozhodli v 72. minúte Jarrod Bowen a o šesť minút neskôr Mohammed Kudus.

„Červení diabli“ dokázali vyhrať len raz v uplynulých siedmich zápasoch a v predošlých štyroch ani raz neskórovali. To sa im stalo prvýkrát od roku 1992. Paul Scholes, bývalý úspešný hráč klubu po sobotnom zápase v televíznom prenose uviedol: „Taktika trénera ten Haga v zápasoch u súpera ja naivná.“

Futbalisti Newcastlu United prehrali na ihrisku Lutonu 0:1. O jediný gól stretnutia sa postaral v 25. minúte Andros Townsend. Slovenský brankár Martin Dúbravka odchytal v bráne hostí celý duel. Pre „straky“ to bola tretia prehra z uplynulých štyroch zápasov.

Fulham prehral doma s Burnley 0:2, tento duel vstúpil do histórie ligy. Po prvý raz totiž rozhodovala zápas najvyššej anglickej súťaže žena.

Rebecca Welchová už pôsobila ako štvrtá rozhodkyňa v PL v zápase medzi Fulhamom a Manchestrom United 4. novembra, rozhodovala aj stretnutia v druhej lige a v Pohári FA. Pred vstupom na ihrisko si od niekoľkých fanúšikov vyslúžila potlesk.

Nottingham doma podľahol Bournemouthu 2:3, od 23. minúty hral bez vylúčeného obrancu Willyho Bolyho. V drese hostí sa hetrikom blysol anglický útočník Dominic Solanke, víťazný zásah dal v tretej minúte nadstaveného času.

Tottenham zdolal doma Everton 2:1, pripísal si tretiu výhru po sebe a posunul sa na štvrté miesto tabuľky.

Futbalisti Arsenalu remizovali v sobotňajšom šlágri s Liverpoolom 1:1 a udržali sa na čele tabuľky. Pred svojimi rivalmi majú náskok jeden bod. Do duelu na Anfield Road vstúpili lepšie hostia, ktorí sa dostali do vedenia už v 4. minúte po hlavičke Gabriela Magalhaesa.

Liverpool odpovedal po polhodine hry, Trent Alexander-Arnold našiel za obranou Mohameda Salaha a ten nedal brankárovi šancu. Do prestávky mal ešte veľkú šancu Gabriel Martinelli, no tesne minul.

V druhom dejstve vyložených šancí ubudlo, no domáci mohli rozhodnúť vo svoj prospech. V 70. minúte skončila tečovaná strela Harveyho Elliotta na žrdi a o tri minúty trafil Alexander-Arnold po brejku do brvna. Arsenal vedie o bod pred druhým Liverpoolom a treťou Aston Villou.

sumáre: FC Liverpool – FC Arsenal 1:1 (1:1)
Góly: 29. Salah – 4. Gabriel

FC Fulham – FC Burnley 0:2 (0:0)
Góly: 47. Odobert, 66. Berge

Luton Town – Newcastle United 1:0 (0:0)
Gól: 25. Townsend
/M. DÚBRAVKA odchytal za hostí celý zápas/

Nottingham Forest – AFC Bournemouth 2:3 (0:0)
Góly: 46. Elanga, 74. Wood – 50., 57. a 90.+3 Solanke, ČK: 23. Boly (Nottingham)

Tottenham Hotspur – FC Everton 2:1 (2:0)
Góly: 9. Richarlison, 18. Son – 82. Gomes

West Ham United – Manchester United 2:0 (0:0)
Góly: 72. Bowen, 78. Kudus