Paríž SG zdolal Metz 3:1 a na čele si udržal päťbodový náskok pred Nice. Škriniar nedohral

Futbalisti Paríža St. Germain ukončili kalendárny rok víťazstvom 3:1 nad FC Metz v stredajšom zápase 17. kola Ligue 1. Dvoma gólmi sa o to pričinil najlepší ligový kanonier Kylian Mbappe.

20.12.2023 23:08
Kylian Mbappé Foto: ,
Kylian Mbappé.

V základnej zostave obhajcu titulu nastúpil slovenský stopér Milan Škriniar, ktorý hral do 65. minúty. Jeho tím si na čele tabuľky udržal päťbodový náskok pred OGC Nice, ktorý si doma poradil s Racingom Lens 2:0.

O triumfe Brestu nad Lorientom (4:0) rozhodol Kamory Doumbia. Dvadsaťročný stredopoliar z Mali zaznamenal všetky štyri presné zásahy už v prvom polčase. Brest vyhral tretíkrát za sebou a v tabuľke je štvrtý.

Noussair Mazraoui Čítajte viac Bayern vyhral vo Wolfsburgu 2:1, Leverkusen zostáva nezdolaný

Clermont Foot – Stade Rennes 1:3 (1:0)
Góly: 3. Nicholson – 53. Kalimuendo, 88. Doue, 90.+6 Blas (z 11 m), ČK: 45.+1 Caufriez (Clermont)

FC Toulouse – AS Monaco 1:2 (1:2)
Góly: 5. Magri – 26. a 44. Ben Yedder (druhý z 11 m), ČK: 51. Golovin (Monaco)

Montpellier HSC – Olympique Marseille 1:1 (1:0)
Góly: 14. Fayad – 52. Veretout

OGC Nice – Racing Lens 2:0 (0:0)
Góly: 76. a 78. Moffi (prvý z 11 m)

Olympique Lyon – FC Nantes 1:0 (0:0)
Gól: 49. Lacazette, ČK: 84. Lovren (Lyon)