Skvelý Dúbravka bol ústrednou postavou londýnskej drámy. Zápas na Stamford Bridge rozhodli jedenástky

Futbalisti Newcastlu United nezopakujú finálovú účasť v anglickom Ligovom pohári z minulej sezóny. V utorkovom štvrťfinále vypadli po jedenástkovom rozstrele na pôde FC Chelsea.

19.12.2023 23:12 , aktualizované: 23:32
830980339 Foto:
Dúbravka zasahuje pred Brojom.

V riadnom hracom čase sa duel skončil 1:1, rozstrel 4:2 pre Londýnčanov. Celý zápas v drese Newcastlu odchytal slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

„Straky“ takmer celé stretnutie viedli, keď sa v 16. minúte presadil Callum Wilson. Oporou hostí bol slovenský brankár, ktorý zneškodnil viacero nebezpečných akcií domácich.

slovan - dac Čítajte viac ONLINE: Napínavý pohárový zápas medzi Chelsea a Newcastle sme sledovali ONLINE

Až v druhej minúte nadstaveného času druhého polčasu vyrovnal na Stamford Bridge striedajúci Mychajlo Mudryk. Predĺženie sa nehralo a z bieleho bodu sa nepomýlil žiaden zo štyroch hráčov Chelsea.

Za Newcastle nedostali loptu do siete v druhej sérii Kieran Trippier a vo štvrtej Matt Ritchie.

Do semifinále postúpil aj Fulham, ktorý zvládol rozstrel na ihrisku Evertonu (7:5), keď v riadnom hracom čase sa duel skončil 1:1. Medzi najlepšou štvorkou súťaže je aj Middlesbrough po víťazstve na pôde Port Vale 3:0.
Futbaloví veteráni s najvyššou minutážou 2023 Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Dokazujú, že nepatria do starého železa....
Viac na túto tému: #Newcastle #Ligový pohár #Martin Dúbravka #Chelsea FC