Manchester United v šlágri remizoval s Liverpoolom, novým lídrom Premier League je klub z Londýna

Futbalisti Liverpoolu nevyužili príležitosť vrátiť sa na pozíciu lídra anglickej Premier League. V nedeľnom šlágri 17. kola remizovali na domácej pôde s Manchestrom United 0:0 a figurujú na druhej priečke tabuľky o bod za vedúcim Arsenalom.

17.12.2023 20:15
Britain Soccer Premier League Foto:
Harvey Elliott (vpravo) v súboji s Sofyanom Amrabatom.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa sa nedokázali presadiť, hoci mali územnú prevahu a strelecky boli výrazne aktívnejší. „Červených diablov“ prestrieľali 34:6.

Manchester je na siedmom mieste tabuľky, na konte má o desať bodov menej než Liverpool.

Hráči Arsenalu triumfovali nad Brightonom 2:0. Úvodný gól vsietil v 53. minúte brazílsky útočník Gabriel Jesus, v závere zápasu sa presadil Kai Havertz.

SR Futbal NL Extraliga 18. kolo Slovan DAC BAX Čítajte viac Slovan si v záverečnom zápase jesennej časti upevnil pozíciu lídra. Výhru nad DAC mu zariadil dvojgólový Tolič

Arsenal má jednododový náskok pred Liverpoolom aj treťou Aston Villou, ktorá zvíťazila v Brentforde 2:1.

Brentford viedol nad Aston Vilou od 45. minúty, keď sa presadil Keane Lewis-Potter. V 71. minúte však došlo na strane domáceho tímu k vylúčeniu obrancu Bena Meeho.

Hostia využili početnú prevahu, v 77. minúte vyrovnal Alex Moreno a víťazný gól strelil päť minút pred koncom riadneho hracieho času Ollie Watkins.

V ďalšom zápase zvíťazili hráči West Hamu nad Wolverhamptonom jednoznačne 3:0. Dvoma gólmi k tomu prispel Ghančan Mohammed Kudus.