Dúbravka po dlhej dobe neinkasoval a pomohol Newcastlu k výhre, Chelsea doma naplno bodovala proti najhoršiemu tímu ligy

Futbalisti Manchestru City nedokázali v sobotnom stretnutí 17. kola anglickej Premier League zdolať doma Crystal Palace a iba remizovali 2:2.

16.12.2023 19:01
dúbravka futbal Foto:
Martin Dúbravka v drese NUFC.

Vo štvrtej minúte nadstaveného času zariadil bod pre londýnsky klub Michael Olise, ktorý premenil pokutový kop.

Slovenský brankár Martin Dúbravka si udržal čisté konto a pomohol Newcastlu k víťazstvu 3:0 nad Fulhamom.

Obhajcovia titulu nedokázali zabrať naplno už štvrtýkrát z uplynulých piatich ligových stretnutí, z toho tretíkrát remizovali.

Britain Soccer Premier League Čítajte viac Vydesené pohľady spoluhráčov. Kapitán skolaboval na ihrisku, zápas Premier League prerušili. Klub informoval o jeho stave

Proti Crystal Palace ešte štvrťhodinu pred koncom viedli 2:0 po góloch Jacka Grealisha a Rica Lewisa.

Lenže v 76. minúte si Jean-Philippe Mateta našiel prihrávku od Jefferyho Schluppa a znížil.

V úplnom závere Phil Foden fauloval v šestnástke Matetu a francúzsky stredopoliar Olise z bieleho bodu zariadil konečnú remízu.

V súboji Newcastlu s Fulhamom neprišlo k súboju slovenských brankárov. Martin Dúbravka na domácej strane odchytal celé stretnutie, no Marek Rodák sedel iba na lavičke Fulhamu.

Všetky góly padli po prestávke a „straky“ sa po dvoch troch prehrách (v lige s Evertonom a Tottenhamom a v LM s AC Miláno) radovali z plného bodového zisku. Hostia hrali od 22. minúty bez vylúčeného Raula Jimeneza.

Premier League – 17. kolo:

FC Chelsea – Sheffield United 2:0 (0:0)
Góly: 4. Palmer, 61. Jackson

Manchester City – Crystal Palace 2:2 (1:0)
Góly: 24. Grealish, 55. Lewis – 76. Mateta, 90.+4. Olise (z 11 m)

Newcastle United – FC Fulham 3:0 (0:0)
Góly: 57. Miley, 64. Almiron, 82. Burn, ČK: 22. Jimenez (Fulham)
/M. Dúbravka chytal celý duel – M. Rodák sedel na lavičke/

AFC Bournemouth – Luton Town 1:1 (0:1) – nedohrané pre kolaps kapitána Lutonu Toma Lockyera
Góly: 58. Solanke – 3. Adebayo

FC Burnley – FC Everton 0:2 (0:2)
Góly: 19. Onana, 25. Keane

Viac na túto tému: #Martin Dúbravka #Chelsea FC