To sa nedá odpustiť, hovoria o faule na Haraslína v Česku. Sparta sa modlí, Slováka potrebuje

U susedov v Česku rezonuje víkendový zápas Sparty s Jabloncom, počas ktorého došlo aj k nepeknému zákroku na slovenskú hviezdu v službách pražského klubu Lukáša Haraslína.

11.12.2023 09:10
812277372 Foto:
Lukáš Haraslín to cez víkend bolestivo schytal.
debata (19)

Slovákovi sa darilo, v prvom polčase prispel k výhre Sparty gólom na 2:0 a patril medzi ústredne postavy zápasu na Letnej.

V druhom polčase ho však tvrdým zákrokom zostrelil hosťujúci Dávid Štěpánek. Jeho výpad proti Slovákovi z 54. minúty skončil bolestivým šľapákom, po ktorom zostal Haraslín ležať na trávniku. Hráč Jablonca vyviazol so žltou kartou.

Aj dánsky tréner Sparty Brian Priske uviedol, že to bol škaredý zákrok. Haraslín po zákroku mával na lavičku, žiadal si ošetrenie.

V zápase napokon pokračoval, no ešte dlho krútil hlavou. Rozhodcovi ukázal aj otlačok kolíkov zo Štěpánekovej kopačky, no hlavný arbiter zotrval na žltom kartovom treste.

Tréner Priske na pozápasovej tlačovej konferencii neskrýval obavy. "Rozhodca by mal zvážiť, ako sa k tomu postaví. Mali sme šťastie, že mohol pokračovať v zápase.

Nemal by nám chýbať dlhšiu dobu, ale uvidíme, ako to bude v najbližších dňoch. Asi veľmi bolestivé," uvažoval.

Sparta Slováka potrebuje už vo štvrtok, kedy ju čaká kľúčový zápas v Európskej lige na pôde Arisu Limassol.

Erik Jirka Čítajte viac Slavia rozhodla v druhom polčase. Reprezentant Jirka začal kanonádu Plzne

Podľa českého novinára Jiřího Fejgla je neodpustiteľné, že podobné zákroky vinníkom prejdú iba so žltým napomenutím.

"Je nepochopiteľné, že rozhodca vytiahol iba žltú kartu. Išlo jednoznačne o zákrok na vylúčenie.

Nič na tom nemení fakt, že išlo o zákrok spredu, že Haraslín mohol pokračovať v zápase," napísal s tým, že rozhodcovia musia začať byť dôslednejší.

Kristína Šulová, priateľka Stanislava Lobotku Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Po ťažkom rozchode si našiel nový objav....