Červená po ôsmich rokoch. Duda bol vylúčený, so Suslovom dosiahli cenný výsledok

Futbalisti Hellasu Verona v zostave so slovenskými reprezentantmi Ondrejom Dudom a Tomášom Suslovom remizovali v 15. kole talianskej Serie A s Laziom Rím 1:1.

09.12.2023 17:24 , aktualizované: 23:10
Ondrej Duda Foto:
Futbalisti Lazia vyháňajú Ondreja Dudu z trávnika, zatiaľ čo Slovák nemôže uveriť, že vidí červenú kartu.

Bod pre domácich zariadil po prihrávke Suslova v 70. minúte Thomas Henry. Duda dostal v 77. minúte druhú žltú kartu a musel ísť predčasne do kabín.

Pre skúseného stredopoliara to bola len druhá červená karta v dlhoročnej kariére. Tú doposiaľ jedinú videl ešte ako hráč Legie Varšava v sezóne 2014/2015.

V stretnutí proti Gdaňsku však videl červenú z prvej (nie po dvoch žltých) a stihol byť vtedy na trávniku len do 39. minúty. Hellas je v tabuľke na 18. mieste o skóre za Empoli, ktoré má zápas k dobru.

Serie A – 15. kolo:
Inter Miláno – Udinese Calcio 4:0 (3:0)
Góly: 37. Calhanoglu (z 11 m), 42. Dimarco, 44. Thuram, 85. Lautaro Martinez

Hellas Verona – Lazio Rím 1:1 (0:1)
Góly: 70. Henry – 23. Zaccagni
/O. Duda hral do 77. min, keď dostal ČK, T. Suslov (obaja Hellas) hral do 76. min/

Atalanta Bergamo – AC Miláno 3:2 (1:1)
Góly: 38. a 55. Lookman, 90+5. Muriel – 45+3. Giroud, 80. Jovič, ČK: 90+4. Calabria (AC) po druhej ŽK

Nárast trhovej hodnoty slovenských futbalistov Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Niektorí prispeli viac, iní menej. Postup...
Viac na túto tému: #Serie A #hellas verona #Ondrej Duda #Tomáš Suslov