Citizens opäť zakopli, Aston Villa je už tretia. United doma proti Chelsea spasil McTominay

Futbalisti Manchestru City prehrali v stredajšom zápase 15. kola Premier League na ihrisku Aston Villy 0:1 a tretie miesto v tabuľke prepustili svojmu súperovi.

06.12.2023 23:21
827387492 Foto:
McTominayov gól rozhodol zápas.

Druhý manchesterský klub United zvíťazil v šlágri na Old Trafford nad londýnskou Chelsea 2:1.

Úradujúci majstri zo City prišli do Birminghamu s bilanciou troch remíz z uplynulých troch ligových zápasov.

Domáci Villans sa chceli proti mimo formy hrajúcemu súperovi vytiahnuť a potvrdiť vlastné kvalitné výsledky, ktoré ich dostali na 4. priečku tabuľky.

Darilo sa im to od úvodu a vypracovali niekoľko dobrých šancí na skórovanie už v prvom polčas, no nepremenili ich. Na druhej strane však dovolil súperom iba dve strely za prvý polčas.

bayern - kodan  4 Čítajte viac Zápas Manchestru United proti Chelsea sme sledovali ONLINE

Villa v druhom dejstve ešte pridala a jej zaslúžený triumf zariadil v 74. minúte Leon Bailey, pre ktorého to bol piaty gól v sezóne.

City malo počas celého stretnutia len dve strely, obe smerovali na bránku a obe zneškodnil Emiliano Martinez.

Aston Villa, ktorá natiahla domácu víťaznú sériu v lige už na 14 zápasov, má na konte 32 bodov a patrí jej tretia priečka. Na prvý Arsenal stráca štyri, na druhý Liverpool dva body, City má o ďalšie dva menej.

V šlágri na Old Trafforde to bol v úvode koncert nevyužitých šancí United, okrem troch tutoviek zahodil v deviatej minúte penaltu Bruno Fernandes.

826241328 Čítajte viac Dôverujeme mu. Tréner sa rozhovoril o Dúbravkovej výhode a spomínanej posile zo Španielska

Domáci sa dočkali o desať neskôr, keď sa presadil Scott McTominay, no tesne pred prestávkou vyrovnal Cole Plamer. V druhom polčase pokračoval nápor Manchestru, ktorý však sprevádzalo veľa nepresností v koncovke.

Domáci fanúšikovia sa ale druhého gólu dočkali, o dôležitom triumfe rozhodol v 69. minúte hlavou opäť hrdina stretnutia McTominay. „Červení diabli“ tak poskočili na 6. miesto tabuľky, na vedúci Arsenal strácajú deväť bodov. Chelsea zostala na desiatej priečke.

Liverpool zvíťazil na ihrisku Sheffieldu United 2:0 a udržal sa na druhom mieste tabuľky. O jeho triumfe rozhodol v 37. minúte kapitán Virgil van Dijk, v nadstavenom čase pridal druhý gól Dominik Szoboszlai.

Hráči Fulhamu rozstrieľali Nottingham vysoko 5:0, po dva góly dali Alex Iwobi a Raul Jimenez. Domáci sa vďaka triumfu posunuli na 12. miesto tabuľky. Na ich lavičke presedel duel slovenský brankár Marek Rodák.

Brighton vyhral nad Brentfordom 2:1, v 52. minúte o tom rozhodol svojím prvý gólom v Premier League osemnásťročný Jack Hinshelwood.