Dvojnásobná slovenská radosť. Z víťazstiev sa tešili reprezentanti Lobotka aj Gyömbér

Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v 13. kole talianskej Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 2:1.

25.11.2023 20:42
Neapol Foto:
Futbalisti Neapola, vrátane Stanislava Lobotku, sa s fanúšikmi tešia z dôležitého víťazstva na pôde nebezpečnej Atalanty Bergamo.

Obhajcu titulu poslal krátko pred prestávkou do vedenia Chviča Kvaracchelija, v 53. minúte vyrovnal Ademola Lookman, no triumf hostí zariadil v 79. minúte Elif Elmas. Lobotka odohral celý zápas.

Prvé víťazstvo v sezóne vybojovala Salernitana. V sobotu zdolala Lazio Rím 2:1 a so ziskom ôsmich bodov sa dotiahla v 20-člennej tabuľke na predposledný Hellas Verona. Z triumfu sa tešil aj slovenský obranca Norbert Gyömbér, ktorý odohral v drese Salernitany prvý polčas.

V 43. minúte dostal žltú kartu po tom, ako vo vlastnej šestnástke fauloval Cira Immobile. Ten následne premenil pokutový kop a poslal Lazio do vedenia. Domáci však v druhom dejstve v priebehu jedenástich minút otočili skóre.