Unikátny rekord Haalanda, Newcastle sa s Chelsea nemaznal. Premier League má nového lídra

Futbalisti Arsenalu zvíťazili v sobotnom zápase 13. kola anglickej Premier League na pôde Brentfordu 1:0 a poskočili na čelo tabuľky. O triumfe londýnskeho tímu rozhodol v 88. minúte Kai Havertz.

25.11.2023 15:39 , aktualizované: 20:51
Erling Haaland Foto:
Erling Haaland strelil jubilejný 50. gól v anglickej Premier League. Stačilo mu na to odohrať 48 zápasov.

„Gunners“ vedú súťaž o bod pred Manchestrom City, ktorý remizoval v šlágri s FC Liverpool 1:1. Úradujúci majster neudržal tesný náskok, keď v 80. minúte zariadil deľbu bodov Trent Alexander-Arnold.

City ukončilo domácu víťaznú sériu vo všetkých súťažiach, ktorá sa zastavila na čísle 23. Hráči Newcastlu si poradili s FC Chelsea 4:1, slovenský brankár Martin Dúbravka sledoval duel z lavičky domácich.

V súboji prvého s druhým mali miernu hernú i streleckú prevahu hráči City. Lídra dostal v 27. minúte do vedenia kanonier Erling Haaland. Po zlom výkope Alissona sa lopta dostala k Nathanovi Akemu, ktorý na hranici šestnástky našiel nórskeho útočníka a ten namieril presne k zadnej žrdi.

Dávid Strelec Čítajte viac Favoriti dominovali, Slovan si upevnil prvé miesto. Michalovce vybavil počas štyroch minút

Haaland strelil vo svojom 48. zápase v Premier League jubilejný 50. gól, čím vytvoril nový rekord. Jeho doterajším držiteľom bol Andy Cole, ktorý potreboval na 50 gólov až 65 stretnutí.

Hostia však nakoniec vybojovali cenný bod, desať minút pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal prudkou strelou k tyči Alexander-Arnold.

Víťazná séria zverencov Pepa Guardiolu na Etihad Stadium trvala od Silvestra 2022, keď doma remizovali s FC Everton (1:1). Liverpool je v tabuľke tretí, o bod za City.

00. Hlavná FOTO Čítajte viac Volajú ju Beckham v sukni. Za reklamu na Instagrame dostane viac, ako za rok vo futbale. Kto je najsexi hráčka na svete?

Na priebežné šieste miesto sa posunul Newcastle po triumfe 4:1 nad Chelsea. Hostia dohrávali od 73. minúty bez vylúčeného Reecea Jamesa. West Ham zvíťazil na ihrisku Burnley 2:1, hoci ešte v 86. minúte prehrával 0:1. Skóre otočil v samom závere gólmi Divina Mubamu a Tomáša Součka.

Bournemouth vyhral na pôde Sheffieldu United aj vďaka dvom gólom Marcusa Taverniera 3:1 a tešil sa z prvého tohtosezónneho víťazstva na ihriskách súperov.

Premier League – 13. kolo:
Manchester City – FC Liverpool 1:1 (1:0)
Góly: 27. Haaland – 80. Alexander-Arnold

FC Burnley – West Ham United 1:2 (0:0)
Góly: 49. Rodriguez (z 11 m) – 86. Mubama, 90.+1 Souček

Luton Town – Crystal Palace 2:1 (0:0)
Góly: 72. Mengi, 84. Brown – 75. Olise

Newcastle United – FC Chelsea 4:1 (1:1)
Góly: 13. Isak, 60. Lascelles, 61. Joelinton, 83. Gordon – 23. Sterling, ČK: 73. James (Chelsea) po 2. ŽK
/M. Dúbravka (Newcastle) na lavičke náhradníkov/

Nottingham Forest – Brighton & Hove Albion 2:3 (1:2)
Góly: 3. Elanga, 76. Gibbs-White (z 11 m) – 45.+4 a 58. Pedro (druhý z 11 m), 26. Ferguson, ČK: 73. Dunk (Brighton) po 2. ŽK

Sheffield United – AFC Bournemouth 1:3 (0:2)
Góly: 90.+7 McBurnie – 12. a 50. Tavernier, 45.+3 Kluivert