AC sa bez vylúčeného Girouda strachovalo o výhru, Juventus sa usalašil na čele tabuľky

Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v sobotňajšom zápase 12. kola nad Cagliari Calcio 2:1.

11.11.2023 20:36
821385393 Foto: ,
Hráči Juventusu oslavujú úvodný gól.

Poskočili tak na čelo neúplnej tabuľky, o bod pred Inter Miláno, ktoré má zápas k dobru. Cagliari je na sedemnástom mieste, bod nad pásmom zostupu.

Lecce prekvapivo remizovalo s AC Miláno 2:2. Domácim sa podarilo vyrovnať dvojgólové manko v priebehu štyroch minút a získali prvý bod po predchádzajúcich dvoch prehrách. V neúplnej tabuľke tak poskočili na trináste miesto, ich súper je tretí po sérii štyroch ligových duelov bez triumfu.

Ondrej Duda Čítajte viac Krutý koniec pre Slovákov. Verona siahala na pôde Juventusu Turín na senzáciu

Stretnutie vyzeralo v polčase ako jednoznačná záležitosť favorita po góloch Oliviera Girouda a Tijjania Reijndersa. Lecce však znížilo v 66. minúte vďaka presnému zásahu Nicolu Sansoneho, ktorý skóroval po rohovom kope.

O štyri minúty neskôr vyrovnal Lameck Banda. Domáci boli veľmi blízko k prvému triumfu po siedmich stretnutiach – po vylúčení Girouda v nadstavení zaskočil brankára Mika Maignana z diaľky Roberto Piccoli. Jeho gól však VAR neuznal pre útočný faul.

sumáre – 12. kolo:
Juventus Turín – Cagliari Calcio 2:1 (0:0)
Góly: 60. Bremer, 70. Rugani – 75. Dossena

US Lecce – AC Miláno 2:2 (0:2)
Góly: 66. Sansone, 70. Banda – 28. Giroud, 35. Reijnders. ČK: 90.+3 Giroud (Miláno)

Viac na túto tému: #futbal #AC Miláno #Serie A #Juventus