Ostrava vyhrala v Karvinej, Liberec zdolal České Budějovice

Futbalisti Baníka Ostrava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 14. kola najvyššej českej súťaže na pôde Karvinej 3:1.

05.11.2023 17:21
holec karviná Foto:
V bránke Karvinej sa predstavil slovenský brankár Dominik Holec.

Dva góly do siete slovenského brankára Dominika Holeca strelil David Buchta. Ostrava poskočila na tretie miesto, tímy v jej závese však odohrali menej duelov. Karviná je na dvanástej priečke.

Najtesnejším rozdielom 1:0 triumfoval Slovan Liberec nad Českými Budějovicami. Tri body pre domácich zaistil v 61. minúte chorvátsky kanonier Luka Kulenovič a jeho tím si polepšil na ôsmu pozíciu.

Hostia, za ktorých odchytal celý zápas slovenský brankár Dávid Šípoš, sú na predposlednom pätnástom mieste a utrpeli desiatu prehru v sezóne.

Nedeľa

MFK Karviná – FC Baník Ostrava 1:3 (1:0)
Góly: 25. Budínský – 53. a 59. Buchta, 49. Ewerton
/D. Holec odchytal celý zápas, D. Krčík a M. Čurma odohrali celý zápas, A. Iván hral do 60. minúty – T. Rigo odohral celý zápas/

FC Slovan Liberec – SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)
Gól: 61. Kulenovič
/Ľ. Tupta hral do 88. minúty – D. Šípoš odchytal celý zápas, M. Králik odohral celý zápas/

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)
Góly: 13. Van Buren – 64. a 79. JIRKA
/M. Tomič hral do 83. minúty – E. Jirka hral do 90.+3. minúty, dal dva góly a dostal ŽK/

Sobota

FK Pardubice – FC Zlín 0:1 (0:1)
Gól: 45.+2 Bužek
/V. Budinský odohral celý zápas – M. Rakovan sedel na lavičke náhradníkov/

FK Jablonec – SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1)
Góly: 5. Štěpánek – 18. Juliš
/T. Digaňa, J. Chvátal a D. Ventúra odohrali celý zápas, M. Macík (všetci Olomouc) sedel na lavičke náhradníkov/

FC Slovácko – FC Hradec Králové 0:0
/P. Bajza odohral celý zápas, L. Čmelík hral do 90. min, S. Dancák (všetci Hradec) sedel na lavičke náhradníkov/

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Gól: 89. Knapík