Po piatich minútach prehrával. Real Madrid v druhom polčase zabral a je stopercentný

Futbalisti Realu Madrid potvrdili post lídra španielskej La Ligy. V nedeľu doma vyhrali v zápase 5. kola nad Realom Sociedad San Sebastian 2:1 a sú na čele tabuľky so stopercentnou bilanciou. Pred Barcelonou majú náskok dva body.

17.09.2023 23:11
806087552 Foto:
O víťazstve Realu Madrid rozhodol v druhom polčase Joselu.

Real síce prehrával po presnom zásahu Andera Barrenetxeu z 5. minúty, no po prestávke gólovo odpovedali Federico Valverde a Joselu. Asistenciu si v oboch prípadoch pripísal obranca Fran Garcia.

Seville pribudli do tabuľky prvé tri body po domácom triumfe nad Las Palmas 1:0. Hernú prevahu domácich korunoval gólom v 71. minúte belgický útočník Dodi Lukebakio.

Getafe zdolalo doma Osasunu 3:2, rozhodol o tom v 86. minúte srbský stredopoliar Nemanja Maksimovič. Prvý duel od januára 2022 odohral Mason Greenwood, anglický útočník nastúpil za Getafe na trávnik v 77. minúte.

Milan Borjan Čítajte viac Hrúbka Borjana aj odchod divákov. DAC prevýšil majstra, na čele tabuľky je Trenčín

Vo februári tohto roka ho zbavili obvinení z napadnutia a pokusu o znásilnenie, z Manchestru United v lete putoval na hosťovanie do španielskeho klubu.

Villarreal vyhral vďaka gólu nórskeho útočníka Alexandra Sörlotha z 94. minúty nad Almeriou 2:1. Víťazný vstup na lavičku domácich tak zaznamenal nový kouč Pacheta. Hostia s bilanciou 0–1–4 naďalej čakajú na prvé víťazstvo v tomto ligovom ročníku.

La Liga – 5. kolo:
Getafe CF – CA Osasuna 3:2 (1:1)
Góly: 37. Mitrovič, 51. Carmona, 86. Maksimovič – 45. I. Muňoz, 57. Budimir (z 11m)

Villarreal CF – UD Almeria 2:1 (1:1)
Góly: 45.+5 G. Moreno, 90.+4 Sörloth – 44. Akieme

FC Sevilla – UD Las Palmas 1:0 (0:0)
Gól: 71. Lukebakio

Real Madrid – Real Sociedad San Sebastian 2:1 (0:1)
Góly: 46. Valverde, 60. Joselu – 5. Barrenetxea

Slávny Ronaldo kedysi a dnes. To je ale rozdiel! Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Ronaldo Luís Nazário de Lima sa rád ukazuje na...
Viac na túto tému: #Real Madrid #la liga