Arsenal sa dotiahol do top štvorky. Ofenzívna nemohúcnosť Chelsea pokračuje

Futbalisti Arsenalu zvíťazili v nedeľňajšom zápase 5. kola Premier League na ihrisku Evertonu 1:0.

17.09.2023 20:05
Arteta a Trossard Foto:
Tréner Arsenalu Mikel Arteta objíma strelca jediného gólu pri víťazstve nad Evertonom Leandra Trossarda.

Anglickému vicemajstrovi patrí po odohratí piatich zápasoch s trinástimi bodmi figurujú na štvrtom mieste tabuľky.

Londýnčania mali v Goodison Parku veľkú prevahu, ale dlho sa nedokázali presadiť. Podarilo sa im to až v 69. minúte, keď sa v šestnástke dostal k lopte Leandro Trossard a rozvlnil sieť.

Milan Borjan Čítajte viac Hrúbka Borjana aj odchod divákov. DAC prevýšil majstra, na čele tabuľky je Trenčín

Belgický krídelník prišiel na ihrisko v 24. minúte za zraneného Gabriela Martinelliho. Everton je s jedným bodom na 18. mieste tabuľky.

Chelsea remizovali na ihrisku AFC Bournemouth 0:0. Londýnčanom patrí až 14. miesto v tabuľke, keď nazbierali len päť bodov, Bournemouth má o dva menej.

800314545 Čítajte viac Francúzi si podali Škriniara: Bol katastrofálny, súperi si užívali jeho pomalosť

Chelsea mala v zápase niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, no dvakrát trafila žrď, gól Leviho Colwilla neplatil pre ofsajd a ďalšie možnosti vychytal výborný brankár domácich Neto.

Jeho spoluhráči si taktiež vytvorili zopár gólových príležitostí a s papierovým favoritom hrali vyrovnanú partiu.