Prvé zakopnutie majstra. Lobotkov Neapol prehral v šlágri

Futbalisti Neapola prehrali v sobotňajšom šlágri 3. kola Serie A doma s Laziom Rím 1:2 a stratili prvé body v sezóne.

02.09.2023 23:04 , aktualizované: 03.09.2023 23:00
Stanislav Lobotka Foto:
Stredopoliar Neapola Stanislav Lobotka v dueli proti Laziu.

V drese SSC odohral celý duel slovenský reprezentant Stanislav Lobotka. Hostia skórovali po polhodine hry, keď Luis Alberto pätičkou poslal loptu k pravej žrdi, no vedenie im vydržalo iba dve minúty.

Strela Piotra Zielinského z 20 metrov skončila s prispením teču v sieti. Obhajcovia titulu boli v ďalšom priebehu aktívnejší, ale nedokázali premeniť svoje šance, čo sa naopak hosťom podarilo.

V 52. minúte skóroval po brejku Daiči Kamada a rozhodol o triumfe Lazia. Rimania dostali loptu do siete aj v 67. a 71. minúte, no v oboch prípadoch zasiahol VAR a rozhodca góly neuznal pre ofsajdy.

V ďalšom zápase zvíťazila Atalanta Bergamo nad Monzou 3:0 a poskočila na tretie miesto tabuľky o skóre pre štvrtý Neapol. Lazio vyhralo prvýkrát v sezóne a patrí mu 12. priečka.