Zmena na čele tabuľky českej ligy. Slovák skóroval proti Sparte, nestačilo.

Slovenský futbalista Rajmund Mikuš sa strelecky presadil v nedeľnom stretnutí 6. kola českej ligy, no jeho Karviná prehrala na pôde Sparty Praha 1:3.

27.08.2023 20:45
800529044 Foto:
Sparta Praha sa po víťazstve nad Karvinou dostala na čelo českej najvyššej súťaže.

Hostia bodovali naplno, hoci hrali od 57. minúty bez vylúčeného Adama Karabca. „Rudí“ sa so 16 bodmi dostali na čelo tabuľky pred mestského rivala Slaviu.

Tá iba remizovala na ihrisku Jablonca 1:1 a stratila prvé body v novom ročníku. Na tretiu priečku sa po triumfe nad Libercom (2:0) posunula Sigma Olomouc, ktorá má 12 bodov a na vedúcu Slaviu stráca 4 body.

Česká liga – 6. kolo:
FK Jablonec – SK Slavia Praha 1:1 (1:0)
Góly: 43. Pleštil – 48. Holeš
/A. Slávik odohral celý zápas – J. Hromada do 46. minúty, M. Tomič do 80. min, I. Schranz bol na lavičke náhradníkov/

Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové 2:1 (1:0)
Góly: 8. a 74. Kovařík – 67. Kučera
/E. Prokop hral do 73. min – P. Bajza odchytal celý zápas/

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Góly: 54. Juliš, 65. Pokorný
/J. Chvátal a M. Macík odohrali celý zápas – Ľ. Tupta od 72. min/

Sparta Praha – MFK Karviná 3:1 (2:0)
Góly: 6. Karabec, 27. Ryneš, 87. Pavelka – 82. MIKUŠ, ČK: 57. Karabec (Sparta)
/L. Haraslín na lavičke – D. Krčík celý zápas, R. Mikuš celé stretnutie a v 82. min dal gól/

Krásne partnerky hviezdnych svetových futbalistov Fotogaléria - 61 fotiek Všetky fotky
Medzi najslávnejšie futbalové páry sme zaradili...
Viac na túto tému: #Slavia Praha #AC Sparta Praha #česká liga