Oslabený Liverpool to bez opory nevzdal. Haalandovi išiel po krku vlastný fanúšik

Hráči Manchestru City zvíťazili na pôde Sheffieldu United 2:1. FC Liverpool si vybojoval tri body v šlágri kola na trávniku Newcastlu.

27.08.2023 19:54
800511998 Foto:
Erling Haaland s fanúšikom, ktorý za ním zoskočil na trávnik z tribúny.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa od 25. minúty síce prehrávali po góle Anthonyho Gordona a od 28. minúty hrali v desiatich po vylúčení stopéra Virgila van Dijka, no v závere dokázali skóre otočiť.

O triumfe „The Reds“ rozhodol dvomi gólmi uruguajský útočník Darwin Nunez, víťazný strelil v tretej minúte nadstaveného času.

Harry Kane Čítajte viac Bayern si môže mädliť ruky, Kane exceloval. Angličan zariadil triumf nad Augsburgom

Hostia slávili druhé víťazstvo v sezóne, naopak „straky“ utrpeli druhú prehru. Slovenský brankár Martin Dúbravka bol celý zápas na lavičke náhradníkov, v bráne Newcastlu dostal opäť šancu Nick Pope.

V zápase Manchestru City zariadil výhru obhajcu titulu v 88. minúte španielsky stredopoliar Rodri. V prvom polčase nepremenil pokutový kop Erling Haaland, no v druhom svoju šancu využil a otvoril skóre. Pri oslave gólu na neho vyskočil natešený fanúšik a hodil sa mu okolo krku. Pozrite si video:

„Citizens“ sú jediný tím, ktorý zatiaľ nestratil ani bod. Na čele tabuľky má dvojbodový náskok pred kvartetom West Ham, Tottenham, Liverpool a Arsenal.