Nigérijčan nahradil Slováka Almásiho. Dvomi gólmi potom rozhodol o víťazstve Ostravy

Futbalisti Banika Ostrava zdolali na domácom štadióne České Budějovice 2:0. V stretnutí zasiahlo do hry až päť Slovákov.

26.08.2023 20:33
796480279 Foto:
Strojcom víťazstva Baníka Ostrava bol dvojgólový útočník Abdullahi Tanko.

Za domáci Baník odohral prvý polčas slovenský útočník Ladislav Almási, ktorého po zmene strán vystriedal Abdullahi Tanko. Nigérijský útočník následne dvoma gólmi zariadil triumf ostravského tímu.

Futbalisti 1. FC Slovácko zvíťazili na pôde Pardubíc 1:0. Celý zápas odchytal v drese domácich slovenský brankár Viktor Budinský.

Autorom jediného presného zásahu bol v 21. minúte tridsaťšesťročný obranca Jan Kalabiška, ktorý v rokoch 2011 až 2016 obliekal dres FK Senica.

Česká liga – 6. kolo:
FC Baník Ostrava – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Góly: 64. a 73. Tanko
/L. Almási (Ostrava) hral do 45. minúty, F. Blažek do 70. min, T. Rigo od 46. min – M. Králik celý zápas, L. Čmelík do 60. min, D. Šipoš bol na lavičke náhradníkov/

FC Zlín – FK Teplice 2:1 (0:0)
Góly: 55. Tkáč, 66. Cedidla – 88. Vachoušek