V Serii A dostal od začiatku šancu mladý Slovák. Proti Turínu bol na ihrisku ako žula

Futbalistom AC Miláno sa vydaril vstup do novej sezóny talianskej Serie A.

21.08.2023 22:54
799012402 Foto:
Adam Obert (vľavo) z Cagliari v súboji s Nikolom Vlašičom z FC Turín.

V pondelkovom súboji 1. kola zvíťazili na ihrisku Bologne 2:0 vďaka gólom Oliviera Girouda a novej posily Christiana Pulisica.

Nováčik najvyššej súťaže Cagliari Calcio odštartoval ročník bezgólovou remízou na ihrisku FC Turín. Slovenský obranca Adam Obert nastúpil v základnej zostave hostí, hral do 87. minúty.

Serie A – 1. kolo:

FC Turín – Cagliari Calcio 0:0
A. Obert (Cagliari) hral do 87. min

Bologna FC – AC Miláno 0:2 (0:2)
Góly: 11. Giroud, 21. Pulisic

Arsenal vyhral na pôde Crystal Palace

Futbalisti Arsenalu uspeli aj v druhom stretnutí novej sezóny anglickej Premier League. Po úvodnom víťazstve 2:1 nad Nottinghamom Forest triumfovali v pondelkovom zápase 2. kola na ihrisku Crystal Palace 1:0.

Jediný gól dal v 54. minúte kapitán hostí Martin Ödegaard, ktorý premenil pokutový kop. Nórsky stredopoliar potrestal faul domáceho brankára Sam Johnstonea na Eddieho Nketiaha.

„Gunners“ hrali od 67. minúty bez vylúčeného Takehira Tomijasua, ktorý dostal druhú žltú kartu, no dokázali sa v desiatich hráčoch ubrániť. Hráči Crystal Palace stratili prvé body v sezóne, v úvodnom kole zvíťazili na ihrisku nováčika Sheffield United 1:0.