Nezastaviteľný! Haaland opäť pálil ostrými, City vstúpili do sezóny suverénne

Futbalisti Manchestru City vstúpili do novej sezóny Premier League tak, ako sa na obhajcu titulu patrí. Na ihrisku Burnley zvíťazili hladko 3:0.

11.08.2023 22:56
haaland Foto: ,
Hrdina Manchestru. Erling Haaland odrovnal Burnley dvomi gólmi.

Hrdinom hostí sa stal – tak, ako väčšinou v minulom ročníku – Erling Haaland. Nórsky kanonier strelil už v prvom polčase dva góly, keď sa presadil v 3. a 36. minúte.

Na ihrisku pobudol do 80. minúty, keď ho vystriedala nová posila anglického šampióna Joško Gvardiol.

Ešte predtým uzavrel skóre úvodného duelu sezóny Rodri, ktorý sa strelecky presadil v 75. minúte duelu. Ten sledovalo viac ako 21-tisíc divákov.

Krásna Anna, manželka Roberta Lewandowského Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Za každým úspešným mužom stojí silná a...

City v ňom po celý čas dominovali. Svedčia o tom aj štatistiky. Podľa nich držali loptu 65 % hracieho času, na strely na bránku zvíťazili 7:1.

Celkovo sa pokúšali o streľbu šestnásťkrát, domáci zaznamenali o desať pokusov menej.

V nadstavenom čase stretnutie prišlo Burnley o striedajúceho Anassa Zarouryho, ktorý videl po tvrdom ataku Kyla Walkera červenú kartu.