Dva góly a asistencia. Bénes zažil ligový štart ako zo sna, odnieslo si to Schalke

Slovenský futbalista László Bénes mal výrazný podiel na víťazstve Hamburgeru SV nad Schalke 04 5:3 v úvodnom stretnutí novej sezóny druhej nemeckej Bundesligy.

28.07.2023 22:55
8. László Bénes Foto:
László Bénes.

Na piatkovom triumfe sa podieľal dvomi gólmi a asistenciou.

Dvadsaťpäťročný stredopoliar, ktorý nastúpil v základnej zostave domácich a odohral celý zápas, najprv v 56. minúte vyrovnal z pokutového kopu na 2:2 a o štyri minúty neskôr poslal Hamburg do vedenia.

Stefan Lainer Čítajte aj Hrával aj so slovenským reprezentantom. Bundesligovému obrancovi zistili rakovinu

V 66. minúte upravil na 3:3 Simon Terodde, no potom dostal druhú žltú kartu stopér hostí Ibrahima Cisse a HSV následnú „presilovku“ využil.

V nadstavenom čase rozhodli o víťazstve svojím druhým gólom v zápase Robert Glatzel a striedajúci Jean-Luc Dompe, ktorému prihral Bénes.

Najhodnotnejší futbalisti, čo prestúpili zadarmo Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
10. Leon Goretzka (zo Schalke do Bayernu...
Viac na túto tému: #Hamburger SV #László Bénes