Arsenal rozhodol derby už v 1. polčase a preskočil City. Chelsea predĺžila čiernu sériu

Futbalisti Arsenalu zvíťazili v utorkovom londýnskom derby 34. kola Premier League nad Chelsea 3:1 a dostali sa späť na čelo tabuľky.

02.05.2023 23:20
Mychajlo Mudryk, Arsenal Foto: ,
Futbalisti Arsenalu sa tešia z víťazstva, v modrom je hráč Chelsea Mychajlo Mudryk.

Na konte majú o dva body viac ako druhý Manchester City, no odohrali o dve stretnutia viac.

„Gunners“ zvíťazili po štyroch zápasoch (0–1–3), Chelsea natiahla sériu prehier vo všetkých súťažiach na šesť a nevyhrala už deväť duelov.

V tabuľke jej patrí až 12. priečka, no oproti najbližším súperom odohrala o stretnutie menej.

Arsenal rozhodol o svojom triumfe už v prvom polčase, keď sa dvakrát presadil kapitán Martin Ödegaard a na 3:0 zvýšil Gabriel Jesus.

Hosťom sa v druhom polčase podarilo už len skorigovať výsledok zásluhou Chukwunonsa Maduekeho.

Viac na túto tému: #Arsenal Londýn #Chelsea FC