PSG podľahol doma Lorientu 1:3 v 33. kole Ligue 1, ale suverénne vedie

Futbalisti Paríža SG nestačili v nedeľnom zápase 33. kola Ligue 1 na Lorient, súperovi zo stredu tabuľky podľahli doma 1:3.

30.04.2023 19:50 , aktualizované: 01.05.2023 07:04
Kylian Mbappé Foto: ,
Kylian Mbappé.

Napriek siedmej ligovej prehre v sezóne majú na čele tabuľky päťbodový náskok pred Olympique Marseille, ktorý zdolal v nedeľu Auxerre 2:1.

Hostia sa v Parku princov ujali vedenia v 15. minúte a už o chvíľu oslabil favorita Achraf Hakimi, ktorý po šľapáku na Jeromea Brissarda dostal červenú kartu. PSG napriek hre v početnej nevýhode vyrovnal, presadil sa s 23 gólmi najlepší strelec súťaže Kylian Mbappe.

Ešte do prestávky však hostia strhli vedenie na svoju stranu a v závere zápasu prikrášlili triumf tretím gólom.

Hráči Angers SCO po prehre 2:4 na ihrisku Stade Rennes definitívne zostupujú z najvyššej francúzskej súťaže. Päť kôl pred koncom sezóny figurujú na chvoste tabuľky s nedostižnou 18-bodovou stratou na záchranu.

Hráči Montpellieru zvíťazili v prvom zápase dňa na pôde AS Monaco 4:0.

19. Mohamed Salah Čítajte viac Liverpool zvíťazil nad Tottenhamom 4:3, rozhodol v nadstavenom čase. City sú na čele

Paríž SG – FC Lorient 1:3 (1:2)
Góly: 29. Mbappe – 15. Le Fee, 38. Yongwa, 89. Dieng, ČK: 20. Hakimi (PSG)

AS Monaco – Montpellier HSC 0:4 (0:1)
Góly: 28. a 72. Nordin, 65. Maouassa, 79. Mavididi

Clermont Foot – Stade Reims 1:0 (1:0)
Gól: 4. Kyei, ČK: 80. Wieteska (Clermont)

ES Troyes AC – OGC Nice 0:1 (0:1)
Gól: 2. Boudaoui

Stade Rennes – SCO Angers 4:2 (2:2)
Góly: 54. a 84. Doku, 25. Gouiri, 35. Hountondji (vlastný) – 19. Bentaleb (z 11 m), 42. Niane

Olympique Marseille – AJ Auxerre 2:1 (0:1)
Góly: 75. Ünder, 77. Sanchez – 33. Toure

Viac na túto tému: #Paríž St. Germain #FC Lorient