Real Madrid dostal po prstoch. Doma padol s Villarrealom a priepasť za Barcelonou môže narásť

Futbalisti Villarrealu prvýkrát v histórii vyhrali v jednej sezóne oba ligové duely s Realom Madrid.

09.04.2023 07:24
Villareal Foto: ,
Šťastní hráči Villarealu po nečakanom triumfe v Madride.

V sobotnom zápase 28. kola španielskej najvyššej súťaže triumfovali na ihrisku obhajcu titulu 3:2, keď sa dvoma gólmi blysol nigérijský krídelník Samuel Chukwueze. Pre „Los Blancos“ to bola prvá domáca prehra v prebiehajúcej ligovej sezóne.

Real viedol ešte dvadsať minút pred koncom 2:1, ale hostia dokázal skóre otočiť a pripísali si tretie ligové víťazstvo za sebou. V 70. minúte najskôr vyrovnal Jose Luis Morales a Chukwueze o desať minút neskôr rozhodol o cennom triumfe Villarrealu.

Ten poskočil v neúplnej tabuľke na piatu priečku. Real stráca z druhej pozície naďalej 12 bodov na lídra FC Barcelona, ten má pondelkový duel s Gironou k dobru.

La Liga – 28. kolo:

Real Madrid – Villarreal CF 2:3 (1:1)
Góly: 16. Torres (vlastný), 48. Vinicius Junior – 39. a 80. Chukwueze, 70. Morales

CA Osasuna – Elche CF 2:1 (0:1)
Góly: 71. a 84. Ezzalzouli – 44. Morente

Espanyol Barcelona – Athletic Bilbao 1:2 (0:1)
Góly: 90. Darder – 22. I. Williams, 75. N. Williams, ČK: 90.+1 Vidal (Espanyol)

Real Sociedad San Sebastian – Getafe CF 2:0 (1:0)
Góly: 45.+2 Oyarzabal, 60. Kubo

SR Futbal EKL 1. predkolo DAC Cliftonville TTX Čítajte viac Guľa pred zápasom roka so Slovanom: Aj keď vyhráme, rozhodnuté stále nebude
Viac na túto tému: #Real Madrid #Villareal