Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nahnevaní ultras poslali Messimu odkaz, potom prišiel výbuch. Parížania doma prvýkrát padli

Futbalisti Paríža St. Germain zaznamenali prvú ligovú prehru na svojom trávniku v prebiehajúcej sezóne. Líder tabuľky podľahol v Parku princov v dueli 28. kola Rennes 0:2 a nenadviazal na predchádzajúcu šnúru štyroch víťazstiev v Ligue 1.

19.03.2023 19:24 , aktualizované: 23:29
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi na archívnej snímke.

Na čele tabuľky má náskok už iba sedem bodov pred Marseille, ktoré vyhralo v Reims 2:1 a ukončilo jeho 19-zápasovú šnúru bez ligovej prehry.

Rennes nasmeroval k cennému triumfu na konci prvého polčasu gólom Karl Toko Ekambi, krátko po prestávke zvýšil na 2:0 Arnaud Kalimuendo.

Favorit v zostave s Kylianom Mbappém i Lionelom Messim nedokázal ani raz prekonať brankára hostí Stevena Mandandu.

Tím z Rennes figuruje na piatej pozícii.

Cristiano Ronaldo Čítajte aj Video malo za pár hodín vyše 3,5 milióna pozretí. Ronaldo skóroval z 30 metrov

Tvrdé jadro fanúšikov Paríža pred zápasom oznámilo, že plánuje protest proti Messimu. Informáciu priniesol aj denník Mundo Deportivo.

Časť priaznivcov nie je spokojná s výkonmi 35-ročného Argentínčana, ktoré vraj zaostávajú za očakávaniami a nedajú sa porovnať s jeho pôsobením v Barcelone.

Hnevá ich aj „príliš vysoký plat, ktorý poberá v porovnaní s tým, čo ponúka na ihrisku. V nedeľu budeme na Messiho pískať,“ avizoval líder ultras.

Takto to vyzeralo v Parku princov:

K hnevu prispel aj fakt, že Parížania sa rozlúčili s Ligou majstrov už v osemfinále.

Mužstvo Reims prehralo v lige naposledy v septembri minulého roka, potom prišli ešte dve remízy a tím prevzal William Still.

Ten bol oficiálne tréner pri 17 dueloch v lige bez prehry a svojich zverencov vytiahol do hornej polovice tabuľky. Séria sa skončila až teraz v nedeľu doma s Marseille, rozhodol o tom dvoma gólmi Alexis Sanchez.

Monaco vyhralo na trávniku Ajaccia 2:0. Hostia si upevnili štvrtú priečku v tabuľke, Ajaccio je predposledné.

Viac na túto tému: #Paríž St. Germain #Lionel Messi