Nahnevaní ultras poslali Messimu odkaz, potom prišiel výbuch. Parížania doma prvýkrát padli

Futbalisti Paríža St. Germain zaznamenali prvú ligovú prehru na svojom trávniku v prebiehajúcej sezóne. Líder tabuľky podľahol v Parku princov v dueli 28. kola Rennes 0:2 a nenadviazal na predchádzajúcu šnúru štyroch víťazstiev v Ligue 1.

19.03.2023 19:24 , aktualizované: 23:29
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi na archívnej snímke.

Na čele tabuľky má náskok už iba sedem bodov pred Marseille, ktoré vyhralo v Reims 2:1 a ukončilo jeho 19-zápasovú šnúru bez ligovej prehry.

Rennes nasmeroval k cennému triumfu na konci prvého polčasu gólom Karl Toko Ekambi, krátko po prestávke zvýšil na 2:0 Arnaud Kalimuendo.

Favorit v zostave s Kylianom Mbappém i Lionelom Messim nedokázal ani raz prekonať brankára hostí Stevena Mandandu.

Tím z Rennes figuruje na piatej pozícii.

Cristiano Ronaldo Čítajte aj Video malo za pár hodín vyše 3,5 milióna pozretí. Ronaldo skóroval z 30 metrov

Tvrdé jadro fanúšikov Paríža pred zápasom oznámilo, že plánuje protest proti Messimu. Informáciu priniesol aj denník Mundo Deportivo.

Časť priaznivcov nie je spokojná s výkonmi 35-ročného Argentínčana, ktoré vraj zaostávajú za očakávaniami a nedajú sa porovnať s jeho pôsobením v Barcelone.

Hnevá ich aj „príliš vysoký plat, ktorý poberá v porovnaní s tým, čo ponúka na ihrisku. V nedeľu budeme na Messiho pískať,“ avizoval líder ultras.

Takto to vyzeralo v Parku princov:

K hnevu prispel aj fakt, že Parížania sa rozlúčili s Ligou majstrov už v osemfinále.

Mužstvo Reims prehralo v lige naposledy v septembri minulého roka, potom prišli ešte dve remízy a tím prevzal William Still.

Ten bol oficiálne tréner pri 17 dueloch v lige bez prehry a svojich zverencov vytiahol do hornej polovice tabuľky. Séria sa skončila až teraz v nedeľu doma s Marseille, rozhodol o tom dvoma gólmi Alexis Sanchez.

Monaco vyhralo na trávniku Ajaccia 2:0. Hostia si upevnili štvrtú priečku v tabuľke, Ajaccio je predposledné.

Viac na túto tému: #Paríž St. Germain #Lionel Messi