Girouda neustrážil, Zlatana áno. Gyömbér a spol. obrali o body majstra, Slovák zastúpil legendu

Futbalisti Salernitany remizovali v zápase talianskej ligy s AC Miláno 1:1. K cennému výsledku prvého menovaného tímu na pôde majstra z prispel aj slovenský obranca Norbert Gyömbér.

13.03.2023 23:08
Norbert Gyömbér Foto: ,
Norbert Gyömbér v drese Salernitany (vpravo) v súboji s Olivierom Giroudom.

Skóre otvoril v nadstavenom čase prvého polčasu Olivier Giroud, ktorý sa presadil hlavičkou cez Gyömbéra.

Ten však v závere zachránil hostí na bránkovej čiare po veľkej šanci Milánčanov a zastúpil legendárneho mexického spoluhráča v bránke Guillerma Ochou.

Rodák z Revúcej dostal od portálu Sofascore.com známku 7,6, najvyššiu zo všetkých hráčov Salernitany. Čo sa týka všetkých futbalistov na ihrisku, lepšie hodnotenie mal len stredopoliar AC Ismaël Bennacer (8,3).

Stanislav Lobotka Čítajte aj Šprint Neapola k nezvratnému titulu. Lobotka bol takmer 100-percentný

Gyömbér ubránil na San Sire aj kanoniera Zlatana Ibrahimoviča, ktorý vystriedal Girouda v 62. minúte.

Salernitana bodovala v treťom ligovom zápase v rade a je na 16. mieste, od zostupovej priečky ju delí sedem bodov.

Obhajca titulu z Milána je štvrtý, v Serii A nezvíťazil v druhom dueli za sebou, predtým podľahol Fiorentine 1:2.

Futbalové hviezdy. Ako budú vyzerať na dôchodku? Fotogaléria - 41 fotiek Všetky fotky
Ako budú vyzerať hviezdy svetového futbalu na...
Viac na túto tému: #AC Miláno #Norbert Gyömbér #Salernitana