Cremonese sa dočkalo prvej výhry, šokovalo AS Rím. Mourinho dostal ďalšiu červenú

Futbalisti US Cremonese prekvapujúco zvíťazili v utorňajšom zápase 24. kola Serie A nad piatym AS Rím 2:1 a odpútali sa z poslednej priečky tabuľky.

28.02.2023 21:08
José Mourinho Foto: ,
Tréner AS Rím José Mourinho na archívnej snímke.

Pre domácich to bolo vôbec prvé víťazstvo v sezóne.

Cremonese sa ujalo vedenia v 17. minúte, keď sa strelou z voleja presadil Franck Tsadjout. Minútu po zmene strán dostal červenú kartu tréner hostí José Mourinho (tretiu v sezóne, pozn.), no jeho zverencom sa podarilo vyrovnať v 71. minúte zásluhou Leonarda Spinazzolu.

Cristiano Biraghi Čítajte viac Pred rokmi sa mu prizeral Hamšík, teraz Duda. V Serii A padol gól z 58 metrov

Hostia boli v druhom polčase aktívnejší a nebezpečnejší, ale v závere podrazil brankár Rui Patricio domáceho útočníka Davida Okerekeho a z penalty rozhodol Daniel Ciofani.

Cremonese sa vďaka triumfu dostalo o bod pred poslednú Sampdoriu, no na miesta zaručujúce záchranu stráca ešte osem bodov. Jeho hráči mali doteraz bilanciu nula výhier, deväť remíz a štrnásť prehier.

Rimania nevyužili šancu dostať sa na štvrté miesto pred mestských rivalov z Lazia.

Juventus zdolal v mestskom derby FC Turín 4:2 a vďaka tretej výhre za sebou sa posunul na siedme miesto tabuľky. Jeho súper stráca štyri body a je deviaty.

Futbalisti a ich polovičky v gala. Slávnosť FIFA Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
 Holandský obranca Virgil van Dijk pózuje s...
Viac na túto tému: #AS Rím #José Mourinho #US Cremonese