Real tesne uspel, Benzema dal dve penalty z troch. Jazda Atlética pokračuje

Futbalisti Realu Madrid potvrdili post lídra španielskej La Ligy. V sobotnom stretnutí 30. kola vyhrali na pôde Celty Vigo 2:1, keď oba ich góly dosiahol Karim Benzema z pokutových kopov.

02.04.2022 22:47 , aktualizované: 23:06
Karim Benzema Foto: ,
Karim Benzema z Realu Madrid premieňa prvú penaltu na pôde Celty Vigo.

Benzema medzi dvoma úspešnými pokusmi kopal aj tretiu penaltu, v 64. minúte ju však nepremenil.

Benzema je s 24 gólmi suverénne na čele tabuľky strelcov súťaže. Skóre otvoril v 19. minúte, po zmene strán však v 53. minúte vyrovnal Nolito.

Nasledovala nepremenená penalta Benzemu, ktorý však o chvíľu neskôr v 69. minúte z bieleho bodu už nezaváhal a zariadil tri body pre Real.

David de Gea Čítajte aj Messi ani Ronaldo mu nekraľujú. Rebríček najlepšie platených má prekvapenia

Ten má na čele tabuľky náskok 12 bodov pred Sevillou, ktorá má zápas k dobru a rovnaký pred Atléticom Madrid. Priebežne štvrtá Barcelona má manko 15 bodov a dve stretnutia k dobru.

Atlético Madrid vyhralo šiesty ligový duel za sebou, doma si poradilo s Deportivom Alaves 4:1. Po dva góly zaznamenali Joao Felix a Luis Suarez.

Getafe vyhralo doma nad Mallorkou 1:0. Brankár Dominik Greif a obranca Martin Valjent nefigurovali na zápasovej súpiske hostí, ktorí hrali od 63. minúty bez vylúčeného obrancu Franca Russa.

Erik Jirka Čítajte rozhovor Dubovského pamiatku si vážia v celom Oviede a ešte dlho budú

O triumfe domácich rozhodol v 82. minúte Borja Mayoral. Mallorca v premiére nového kouča Javiera Aguirreho prehrala siedmy duel za sebou a je naďalej na zostupovej 18. priečke.

O Ligu majstrov bojujúci Villarreal prehral druhýkrát za sebou, keď neuspel na ihrisku záchranárskymi prácami zaťaženého Levante 0:2. Oba góly 19. mužstva súťaže dal Jose Luis Morales.