Dúbravka prispel k cennému bodu z Londýna, dvojgólový Kane skolil lídra

Anglický futbalový majster Manchester City prehral v sobotnom 26. kole na Etihad Stadium s Tottenhamom Hotspur 2:3.

19.02.2022 15:36 , aktualizované: 21:04
Lukasz Fabianski Foto: ,
Brankár West Hamu Lukasz Fabianski zasahuje v zápase s Newcastlom.

O triumfe hostí rozhodli dva góly Harryho Kanea, ten víťazný v 90.+5 minúte. Citizens majú v tabuľke na prvom mieste 6-bodový náskok pred FC Liverpool, ktorý má o jeden odohraný zápas menej.

Spurs išli do vedenia už v 4. minúte, keď po akcii Son Hung-mina otvoril zápas švédsky reprezentant Dejan Kuluševski.

Nemecký stredopoliar Ilkay Gündogan najprv trafil tyč, v 33. minúte sa už presadil z dorážky. Interesantný duel kulminoval v druhom polčase, oba tímy mali viacero dobrých šancí. V 59. minúte sa ujalo šikovné umiestnenie Kanea po výbornom centri Son Hung-mina.

Kaneovi potom VAR vzal gól (ofsajd). Tím Španiela Pepa Guardiolu vyrovnal z penalty v nadstavenom čase, VAR preukázal hranie rukou obrancu hostí vo vlastnej šestnástke.

Čo futbaloví tréneri vyškrtli hráčom z jedálnička? Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Pep Guardiola (Manchester City)
Keď jeden z...

Posledné slovo mal ale Kane, ktorý hlavou presne upratal loptu k žrdi a domáci tak utrpeli tretiu ligovú prehru v sezóne. Zverenci talianskeho kouča Antonia Conteho zastavili sériu troch ligových prehier a v nekompletnej tabuľke sú na 7. pozícii.

Futbalisti Newcastlu United v zostave so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom remizovali v sobotnom stretnutí 26. kola Premier League na ihrisku piateho tímu tabuľky West Hamu United 1:1.

Sériu bez prehry v najvyššej anglickej súťaži natiahli už na šesť zápasov. Domáci sa ujali vedenia v 32. minúte po hlavičke Craiga Dawsona, „straky“ vyrovnali na konci prvého polčasu, keď sa zblízka presadil Joe Willock. Dúbravka odchytal za hostí celý zápas.

Martin Dúbravka Čítajte aj Newcastle vyrukoval aj s posilou z Atlética. Šestnásty tím tretej ligy ho šokoval

Liverpool na domácom Anfielde zdolal Norwich City 3:1. Po bezgólovom prvom polčase síce hostia išli do vedenia, ale góly Sadia Maneho, Mohameda Salaha a Luisa Diaza znamenali domáci triumf. Liverpool je v tabuľke druhý so šesťbodovou stratou na lídra a obhajcu Manchester City.

Chelsea zvíťazila na pôde Crystal Palace 1:0, keď sa v 89. minúte presadil Hakim Ziyech. Watford, na súpiske ktorého nefiguroval slovenský stredopoliar Juraj Kucka vyhral na pôde Aston Villy 1:0. Ukončil tak v Premier League sériu jedenástich zápasov bez víťazstva. V tabuľke je na 18. mieste.