Dúbravku prekonal spoluhráč. Newcastle však slávi víťazstvo

Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v 24. kole Premier League nad Evertonom 3:1. Celý zápas odchytal v drese domácich slovenský brankár Martin Dúbravka.

08.02.2022 22:37
Martin Dúbravka Foto: ,
Jamaal Lascelles prekonáva Martina Dúbravku.

Pre Newcastle je to druhé ligové víťazstvo v rade. Predtým zvíťazil na pôde Leedsu 1:0. Vďaka zisku šiestich bodov z posledných dvoch súbojov sa odpútal z pásma zostupu.

Duel s Evertonom sa pritom pre United nevyvíjal dobre. V 36. minúte prekonal Dúbravku jeho spoluhráč Lascelles. Už o minútu však bolo vyrovnané, keď si vlastný gól strelil aj hosťujúci Holgate.

Čo futbaloví tréneri vyškrtli hráčom z jedálnička? Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Pep Guardiola (Manchester City)
Keď jeden z...

Domáci rozhodli o zisku troch bodov v druhom polčase. O presné zásahy sa postarali v 56. minúte Fraser a desať minút pred koncom Trippier.

V ďalšom zápase si West Ham poradil doma s Watfordom 1:0. Za hostí odohral celých 90 minút ďalší slovenský reprezentant Juraj Kucka.