Dúbravka sa vrátil a proti Arsenalu sa poriadne obracal. Rozhodla desaťminútovka

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka absolvoval prvý štart v tejto sezóne anglickej Premier League.

27.11.2021 15:41 , aktualizované: 18:28
Gabriel Martinelli Foto: ,
Gabriel Martinelli (vľavo) oslavuje druhý gól Arsenalu, v pozadí prekonaný Martin Dúbravka.

Newcastle United však prehral v 13. kole na pôde Arsenalu Londýn 0:2. Oba góly padli po zmene strán.

Dúbravka musel proti londýnskemu klubu vytiahnuť niekoľko kvalitných zákrokov. V 20. minúte zneškodnil priamy kop Martina Ödegarda, ktorý mieril presne pod brvno.

Ralf Rangnick Čítajte viac Nie je to dobrá správa, reagoval Klopp na meno nového trénera United

Tesne pred prestávkou ho hlavičkou zblízka neprekonal ani Emile Smith-Rowe. V 56. minúte sa však Bukayo Saka vyhol ofsajdovej pasci a zoči-voči Dúbravkovi nezaváhal.

Slovenského brankára potom o desať minút neskôr prekonal taktiež zblízka aj Gabriel Martinelli, ktorého ideálne vysunul Takehiro Tomijasu. „Straky“ zostávajú v tabuľke posledné so šiestimi bodmi.

Hviezdy, ktoré by mohli posilniť Newcastle Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Meno: Gareth Bale
Klub: Real Madrid...

Liverpool nemal problémy so Southamptonom a zdolal ho 4:0. Dva góly si pripísal Diogo Jota. V tabuľke patrí Liverpoolu 2. priečka o bod za Chelsea, ktorá má zápas k dobru.