Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Manchester zničil Leeds. Kucka má za sebou víťazný debut

Futbalisti Manchestru United vstúpili do novej sezóny Premier League impozantne. V 1. kole rozstrieľali Leeds United 5:1. Zápas sledovalo vypredané hľadisko Old Traffordu.

14.08.2021 15:22 , aktualizované: 20:31
Bruno Fernandes Foto: ,
Bruno Fernandes bol mužom zápasu medzi Manchestrom United a Leedsom.

Hrdinom stretnutia sa stal Portugalčan Bruno Fernandes, autor hetriku. O ďalšie dva góly domácich sa postarali Mason Greenwood s Fredom.

Okrem Fernandesa sa darilo aj Paulovi Pogbovi, ktorý mal štyri gólové prihrávky.

Čestný úspech Leedsu zaznamenal Luke Ayling, ktorý na začiatku druhého polčasu vyrovnával na 1:1.

Prvý tréning Lionela Messiho v Paríži Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Na tréningu nechýbal ani Kylian Mbappé (vpravo).

Odvtedy sa však strelecky presadil už len favorit, ktorý pred zápasom predstavil svoj novú posilu – z Realu Madrid priviedol za viac ako 47 miliónov eur francúzskeho majstra sveta Raphaela Varana.

Slovenský futbalista Juraj Kucka absolvoval v drese Watfordu úspešný debut v najvyššej anglickej súťaži.

Nováčik Premier League zdolal v sobotnom domácom stretnutí 1. kola Aston Villu 3:2. Kucka hral do 69. minúty. V 23. minúte videl žltú kartu.

Raphael Varane Čítajte viac United predstavili veľké meno. Z Realu prichádza majster sveta

Watford si vypracoval rozhodujúci náskok už v prvom polčase, keď sa v 10. minúte presadil Emmanuel Dennis a v závere aj Ismaila Sarr.

Po zmene strán pridal poistku striedajúci Cucho, ktorý skóroval takmer ihneď po príchode na ihrisko.

Hostia dokázali skorigovať vďaka Johnovi McGinnovi, v nadstavenom čase duelu ešte premenil penaltu Danny Ings, ale na vyrovnanie už Aston Ville nezostal čas.

Úspešný vstup do sezóny mala Chelsea. Na svojom ihrisku zdolala Crystal Palace 3:0 vďaka presným zásahom Marcosa Alonsa, Christiana Pulisica a Trevoha Chalobaha.

Víťaznú premiéru zažil aj tréner Rafael Benitez na lavičke Evertonu.

Jeho zverenci síce prehrávali po prvom polčase so Southamptonom 0:1, ale v druhom dejstve otočili gólmi Richarlisona, Abdoulaya Doucoureho a Dominica Calverta-Lewina na 3:1.