Patový duel rozhodol stopér. Manchester City má ďalšiu trofej

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v nedeľnom finále anglického Ligového pohára a vybojovali prvú trofej v sezóne.

25.04.2021 20:14
Manchester City Foto: ,
Manchester City oslauje víťazstvo vo finále anglického Ligového pohára.

Na štadióne Wembley, kam sa dostalo aj necelých osemtisíc divákov, zdolali Tottenham Hotspur tesne 1:0.

Hrdinom duelu bol francúzsky obranca Aymeric Laporte, ktorý v 82. minúte rozhodol hlavou o triumfe „Citizens“. Tí získali Ligový pohár štvrtý rok za sebou a celkovo ôsmykrát v histórii.

Manchesterský klub mal počas celého stretnutia viac z hry i šancí, no dlho sa nevedel presadiť proti Tottenhamu, ktorý sa zameral na pozornú obranu. V 27. minúte Sergio Reguilon pokazil rozohrávku a po rýchlom brejku skončila tečovaná strela Phila Fodena na žrdi.

O päť minút neskôr Fernandinho vysunul Raheema Sterlinga, no jeho lob minul bránu. V závere polčasu dvakrát tesne minul Riyad Mahrez.

V 76. minúte zlikvidoval jeho ďalšiu nebezpečnú strelu Hugo Lloris, ktorý si predtým poradil aj so šancami Raheema Sterlinga a Ilkaya Gündogana.

V 82. minúte však už nestačil na presnú hlavičku Laporteho, ktorý zužitkoval center z priameho kopu od Kevina de Bruyneho. Spurs si ani v závere nedokázali vypracovať výraznejší tlak a City si už tesný náskok udržalo.