Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ukázal som, že so mnou treba stále počítať. Teraz je to na tréneroch

Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka sa počas ostatného víkendu dostal do bránky svojho tímu Newcastle United po 165-dňovej pauze.

15.01.2021 22:12
Martin Dúbravka Foto: ,
Martin Dúbravka.
debata

Nastúpil medzi tromi žrďami v dueli 3. kola FA Cupu na trávniku Arsenalu Londýn, lenže napriek solídneho výkonu a viacerým dobrým zákrokom nezabránil prehre svojho tímu 0:2 po predĺžení.

S odstupom niekoľkých dni od piatka 32-ročný gólman priznal, že po problémoch s členkom ho návrat do súťažného diania mimoriadne potešil.

"Vynútená pauza bola veľmi dlhá. Po dlhšom čase som dostal príležitosť opäť sa postaviť do bránky a každú minútu na ihrisku som si doslova užil. Škoda len, že to pre nás nedopadlo pozitívne a nepostúpili sme ďalej.

V zápase som mal naozaj veľa práce a som rád, že som mohol ukázať, že so mnou treba stále počítať. Cítil som sa dobre, nemal som žiadne komplikácie, a to ma teší najviac. Som pripravený ďalej bojovať o svoju pozíciu. Takže uvidíme," povedal v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Za svoj víkendový výkon zožal viacero pochvalných vyjadrení.

"Potešilo ma, že sa ľudia na moju osobu vyjadrovali pozitívne. Boli aj také ohlasy, že nebolo ani vidieť, žeby som bol nejaký čas mimo ihriska. O to si to cením ešte viac, pretože ten polrok bol pre mňa zo zdravotnej stránky skutočne náročný.

A nie iba pre mňa, ale aj pre všetkých ľudí. Spôsoboval to koronavírus. Bolo to hektické obdobie, ale som rád, že som naspäť a že sa ľudia zhodli, že môj výkon bol fajn," pokračoval Dúbravka.

K zdravotným problémom doplnil:

"Zranil som sa počas predsezónnej prípravy pri behaní. Nemyslel som si, že ma to vyradí na taký dlhý čas. Bolo to veľmi ťažké obdobie, pomáhala mi priateľka, rodina aj priatelia.

Nebolo to jednoduché, ale snažil som sa to vnímať tak, že dlhšie som nebol zranený a raz to muselo prísť, keďže futbal prináša aj takéto veci. Nesnažil som sa myslieť úplne negatívne, aj keď vidieť ostatných chalanov behať na ihrisku a užívať si futbal, nebolo jednoduché.

Zapracoval som na iných veciach, či z fyzickej alebo psychickej, mentálnej stránky. Momentálne som plný odhodlania, verím, že sa čím skôr opäť dostanem do bránky a zastanem si svoju pozíciu."

Konkurentom Dúbravku v boji o post tímovej jednotky je Karl Barlow.

"Uvedomujem si, že sa chytil, ale to je futbal. Človek sa snaží chytiť svojej príležitosti. Je to pre neho dobré, ale ja sa na druhej strane budem snažiť urobiť všetko pre to, aby som si svoju pozíciu obhájil, aby som sa do bránky vrátil čo najskôr.

Teraz je to na tréneroch. Myslím si, že v FA Cupe som ukázal, že so mnou treba počítať a že to stále vo mne je. Nepochybujem o sebe, snažím sa robiť maximum, zdokonaľovať sa. Verím, že môj čas znovu čoskoro príde a že sa mi bude dariť aspoň tak ako doteraz,“ nádeja sa slovenský brankár.

V jeseni 2020 absentoval v bránke slovenskej reprezentácie v úspešnom boji o miestenku na ME, pod novým trénerom Štefanom Tarkovičom ešte nechytal.

Kariéra Martina Dúbravku Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Január 2008: Začiatok zimnej prípravy MŠK...

"S pánom Tarkovičom som už bol v kontakte, rozprávali sme sa o rôznych témach. Poznáme sa už nejaký čas, či už z pôsobenia v Žiline, alebo z jeho reprezentačného angažmánu, keď bol asistent trénera Kozáka,“ prezradil Dúbravka, ktorý sa teší na súboje národného tímu v roku 2021.

"Čo sa týka kvalifikácie na majstrovstvá sveta, vyžrebovali nám veľmi zaujímavú skupinu. Je aj veľmi náročná, ale nie neprechodná. Bude to množstvo zaujímavých zápasov, budeme si môcť zmerať sily s kvalitnými súpermi. Osobne sa na to veľmi teším.

Samotné Euro, to bude niečo špeciálne. Aj keď jeho model je zvolený inak a každý zápas sa bude hrať inde. Preto aj pocity z neho budú trošku iné. Treba vziať do úvahy aj situáciu, aká je vo svete. Som rád, že sa koronakríza futbalu na medzinárodnej úrovni až tak silno nedotkla a môže pokračovať.

Ľudia majú aspoň nejaký dôvod na úsmev, keď sa pozerajú na zápasy a môžu sa zabávať. Verím, že im prinesieme kladné emócie a budeme úspešní. Prichádza nová generácia, ktorá je zaujímavá. Treba jej dať šancu a priestor, aby si chalani na seba zvykli.

Pevne verím, že to nie je posledný turnaj, na ktorom sa či už ja alebo táto generácia chalanov budeme môcť zúčastniť,“ dodal pre futbalsfz.sk.

debata chyba
Viac na túto tému: #Newcastle United #Martin Dúbravka